Hiphopui skirtas aukcionas: čia galima įsigyti ir gatvės kultūros simboliu tapusią Notorious B.I.G. karūną (2)

262
REUTERS
2020 m. rugsėjo 15 d. 13:27
Centriniu hiphopo kultūrai skirto aukciono eksponatu derėtų laikyti aukso spalvos karūną – tą pačią, kurią reperis The Notorious B.I.G. buvo užsidėjęs ant galvos, kai pozavo paskutinei, prieš pat mirtį darytai nuotraukai.

Nors kitados ta karūna tebuvo iš vakarėliams skirtų aksesuarų parduotuvės įsigytas niekutis, dabar už ją, kaip tikimasi, kas nors galėtų ryžtis sumokėti net šimtatūkstantinę sumą.

Rankinėmis ir sportbačiais pastaraisiais metais sėkmingai prekiavusiuose NiujorkoSotheby‘s“ aukcionų namuose dabar išstatyta maždaug 120 hiphopo kultūrai priklausančių artefaktų: įvairiausių papuošalų, aprangos komplektų ir vaizduojamojo meno dirbinių. Aukcionui skirtose salėse galima išvysti milžiniškų magnetolų ir Snoop Dogg su „Louis Vuitton“ firmos lagaminu nuotraukų.

Tai pirmasis tarptautinių aukcionų namų surengtas aukcionas, kurio eksponatai – vien iš hiphopo kultūros atkeliavę daiktai, menantys šio muzikos žanro raidą nuo 8-ojo praeito amžiaus dešimtmečio pabaigos iki paskutinio dešimtmečio vidurio.

Tarp parduodamų daiktų pirmą kartą atsidūrė paties The Notorious B.I.G. pasirašyta karūna, su kuria jis pozavo 1997 metais fotografuotai nutraukai, žinomai „Niujorko karaliaus“ pavadinimu. Manoma, kad rugsėjo 15 d. įvyksiančiame aukcione už šią karūną gali būti sumokėta 200–300 tūkst. dolerių (168,7–253 tūkst. eurų).

Niujorkietis reperis, dar žinomas kaip Biggie Smalls, mirtiną šūvį patyrė Los Andžele, būdamas 24-erių. Tai įvyko praėjus trims dienoms po nuotraukos fotografavimo. Gyvybės jis neteko per rytinio ir vakarinio krantų reperių susidūrimą. 1996 metais dėl užsitęsusio konflikto buvo nukautas ir reperis Tupacas Shakuras. Jam buvo 23-eji. Nei viena, nei kita byla taip ir liko neišspręsta.

Kaip sakė C. Hatton, tiesiai iš fotografo Barrono Claiborne‘o namų atkeliavusi plastikinė karūna yra pasirašyta ir fotografo, ir reperio, be to, prie jos pridedama didžiulė „Niujorko karaliaus“ nuotraukos kopija.

C. Hatton akcentavo, kad „Sotheby‘s“ sprendimas visą aukcioną skirti hiphopui rodo keturis dešimtmečius juntamą šio muzikos žanro įtaką madai, dizainui, menui ir populiariajai kultūrai.

270 metų senumo aukcionų namų salėse ne per seniausiai buvo pardavinėti kolekciniai batai, skrydžius į kosmosą menantys daiktai, popmuzikos dainų tekstai ir vienetinės rankinės. Dabar jų vietą užėmė hiphopo simboliai.

Minėtina, kad daugelis hiphopo žvaigždžių mirė jauname amžiuje ir neretai per išpuolius. Matyt, todėl smurto tema taip dažnai sutinkama hiphopo stiliaus muzikoje. Vis dėlto, kaip sakė C. Hatton, daugiausia dėmesio rengiant aukcioną buvo skiriama atlikėjų gyvenimui, o ne mirčiai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai