Gyvūnų teisių aktyvistai kaltina Tailandą beždžionių išnaudojimu (2)

827
2020 m. liepos 14 d. 16:53
Tailando žemės ūkio viceministrė patikino, kad šalis nenaudoja beždžionių kokosų riešutams skinti pramoniniu būdu, Jungtinės Karalystės prekybos centrų tinklams prakalbus apie ketinimą atsisakyti produkcijos, kuri, kaip teigia gyvūnų teisių aktyvistai, yra pagaminta naudojant gyvūnų darbą. „Waitrose“, „Co-op“, „Boots“ ir „Ocado“ prižadėjo nepardavinėti gaminių, pagamintų naudojant beždžionių darbą, o tinklas „Morrisons“ iš savo parduotuvių jau pašalino Tailando produkciją, sureagavęs į ministro pirmininko Boriso Johnsono sužadėtinės Carrie Symonds prašymą.

Penktadienį C. Symonds pritarė prekybos centrams skirtam raginimui nebeprekiauti kokosų riešutų produkcija iš Tailando, nes organizacija „Žmonės už etišką elgesį su gyvūnais“ laikraštyje „Telegraph“ pateikė kaltinimų, jog beždžionės naudojamos kaip vergai. Organizacija teigia, kad visose 13 ištirtų Tailando gamyklų buvo nustatyta beždžionių išnaudojimo atvejų, todėl ji ragina šalies vyriausybę nutraukti šią praktiką.

„Reuters“ nepavyko patvirtinti, kad organizacijos paskelbtame vaizdo įraše matomos beždžionės naudojamos kokosų riešutams skinti pramoniniu būdu. Tailando žemės ūkio viceministrė atmetė šiuos kaltinimus.

Moteris pridūrė, kad Tailande žmonės ir beždžionės, daugiausia pietinės kiauliauodegės makakos, kartu gyvena šimtmečius. Šios beždžionės neretai laikomos šeimos nariais arba auginamos kaip naminiai gyvūnėliai. Praėjusiais metais Tailandas eksportavo kokosų pieno už daugiau nei 12 mlrd. batų, arba beveik 400 mln. JAV dolerių. Maždaug 8 proc. šios produkcijos buvo skirta Jungtinei Karalystei.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai