Gyvenimas su drakonais: Komodo salos gido portretas (0)

970
REUTERS
2019 m. rugsėjo 2 d. 12:23
Pastaruosius ketverius metus indonezietis Rizaldianas Syahputra dienas leidžia pristatydamas savo gimtąjį miestą dešimtims tūkstančių turistų iš viso pasaulio. Turistai nori bent akies krašteliu pažvelgti į ypatingus salos gyventojus, kuriuos galima rasti tik šiame pasaulio krašte – varanus arba Komodo drakonus.

Dvidešimtmetis Komodo salos gamtos gidas džiaugiasi ypatinga privilegija rūpintis didžiuliais driežais, taip pat pasakoti smalsiems lankytojams apie šių gyvūnų arealą ir gyvenimo būdą.

R. Syahputros diena paprastai prasideda 6:30 ryto vietos laiku. Jis laukia lankytojų ir vedasi juos pasivaikščioti į parką, rankoje laikydamas harpūno formos medinę lazdą.

Šalies vadovybės teigimu, salą planuojama uždaryti turistams siekiant užkirsti kelią gamtos trikdymui ir sumažinti brakonieriavimo riziką, kad saloje atsikurtų populiacijos tokių gyvūnų, kaip elniai, buivolai ir laukiniai šernai.

Planuojama turistų nebeįleisti tik į pačią Komodo salą, kurioje, manoma, gyvena apie 1700 varanų. Kitos salos, kuriose taip pat gyvena varanai – pavyzdžiui, Rinka ir Padaras – liks atviros lankytojams, pranešė vadovybė.

Salos uždarymo planai paskatino vietos gyventojų protestus – uždarius salą, jie bus priversti iš jos išsikelti.

Rekomenduojame

Naujausi