Gyvenimas po „Brexit“: Nyderlandų pasienyje iš brito konfiskuoti sumuštiniai su kumpiu (8)

4475
REUTERS
2021 m. sausio 13 d. 09:54
Nuo metų pradžios į Nyderlandus atvykstantys britai ima suvokti, kad pasitraukimo iš Europos Sąjungos kaina jiems gali būti didesnė, nei atrodė iš pradžių – gali tekti paaukoti netgi savo pietus.

„Dabar Anglija Nyderlandams yra trečioji šalis. Dėl „Brexit“ į Europos Sąjungą nebegalima įvežti tam tikrų prekių – tokių dalykų kaip mėsa, vaisiai, daržovės, žuvis. Ar visi sumuštiniai yra su mėsa? Aišku, vadinasi, visus turėsime paimti, apgailestauju“, - nuliūdino britą Nyderlandų muitinės pareigūnas.

Keliavimas iš Didžiosios Britanijos į Nyderlandus pirmąsias dvi 2021-ųjų savaites buvo apribotas dėl koronaviruso pandemijos, tačiau Nyderlandų pasienio tarnyba numato, kad, keliautojų srautui gausėjant, trintis didės.

Problemų norėdami pakliūti į Nyderlandus turi ne tik didžiosios piliečiai ir jų sumuštiniai. Visiems užsieniečiams patariama susilaikyti nuo keliavimo į Nyderlandus, nebent tokia kelionė yra būtina. Atvykstantys ne iš ES valstybių į šalį gali būti neįleisti, jei keliauja be pagrįstos priežasties. Kaip „Reuters“ sakė Nyderlandų karinės policijos atstovas spaudai Mike‘as Hofmanas, nuo sausio 1 d. į Nyderlandus buvo neįleista daugiau nei 80 britų. Dauguma jų vyko į Amsterdamo Schipholio tarptautinį oro uostą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai