„Gyvenimas ir mirtis“: meksikiečiai atgaivino senovinį žaidimą (0)

1874
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 14 d. 12:49
Meksike atgijo senovinis žaidimas „Pelota“, žaistas tais laikais, kai čia dar nebuvo pasirodę ispanai: daugybė šio ritualinio sporto entuziastų kiekvieną vakarą susirenka ir žaidžia pirmojoje žaidimams su kamuoliu skirtoje aikštelėje, pastatytoje Meksikos sostinėje dabartiniais laikais.

Nuo pirmadienio iki penktadienio 18 val. „Pelotos“ žaidėjai susiburia aikštėje, kurios išmatavimai – 40 ir penki metrai. Jie pasidalija į komandas po penkis ir perdavinėja sunkų iš natūralaus kaučiuko pagamintą kamuolį pirmyn ir atgal, mušdami jį tik klubais, bei bando įmesti kamuolį į akmeninį žiedą ant sienos.

Aikštelė išdėstyta iš rytų į vakarus, kad būtų imituojamas saulės judėjimas. Žaidimą lydi ceremonijos: pučiamos kriauklės, mušama būgnais, šokama, smilkoma derva ir smilkalai.

Ši šiuolaikinė žaidimo versija taip pat vadinama „Ulama“. Kamuolio svoris skiriasi priklausomai nuo žaidėjų grupės: vyrų žaidime jis sveria 2,8 kg, moterų – 2,4 kg, vaikų – 1,5 kg. Dėl kamuolio svorio dažnai nutinka taip, kad žaidėjai po rungtynių namo grįžta su mėlynėmis, guzais ir skaudamomis vietomis.

Kad šiek tiek apsisaugotų, žaidėjai apsivynioja klubus ir liemenį audiniu ir zomša. Žaidėjai tikina po kurio laiko nebekreipiantys dėmesio į gumbus ir mėlynes ir tvirtina, kad žaidimas pasižymi ypatingu prizu.

Naujausi