„Gulbių ežeras“: balerinos protestas prieš Rusijos projektą Suomijos įlankoje (1)

2127
REUTERS
2021 m. kovo 16 d. 09:12
Šokėja Ilmira Bagautdinova vieną labiausiai prestižinių Rusijos scenų iškeitė į užšalusią Suomijos įlanką: tokiu būdu balerina meniškai protestuoja prieš statybų projektą, kuris, vietinių teigimu, kelia grėsmę unikaliai vietovės gamtai.

Šalčio nepabūgusi I. Bagautdinova, avinti puantus ir vilkinti baltą balerinos sijonėlį, nusifilmavo užšalusioje Suomijos įlankoje. Čia balerina demonstravo arabeskas ir plijė. Protestuoti I. Bagautdinova nutarė sužinojusi, kad šioje vietoje planuojama statyti grūdų saugyklą.

Sankt Peterburgo Marijos teatro šokėja vaizdo įrašą paskelbė internete, priderinusi prie jo muziką iš Piotro Čaikovskio „Gulbių ežero“ – tai užuomina į už 50 km į vakarus nuo Sankt Peterburgo gyvenančias gulbes.

Rusijos naujienų agentūra TASS praėjusiais metais pranešė, kad kompanija „Baltic Grain Terminal“ Suomijos įlankoje planuoja statyti 35 mlrd. rublių (maždaug 399 mln. eurų) vertės saugyklą. Žemės ūkio ir pramonės kompanija „Sodružestvo“, kuriai priklauso „Baltic Grain Terminal“, komentuoti atsisakė.

Leningrado srities vadovybė „Reuters“ aiškino neišdavusi jokio statybų minėtoje vietovėje leidimo.

I. Bagautdinova paragino rusus pasirašyti internetinę peticiją, adresuotą prezidentui Vladimirui Putinui ir prašančią nesikišti į įprastinę įlankos būseną. Peticija jau surinko daugiau nei 7 650 parašų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai