Gulbės giesmė: Paryžiuje uždaromas istorinis paukščių turgus (6)

534
REUTERS
2021 m. vasario 27 d. 21:22
Paryžiaus Dievo Motinos katedros šešėlyje nebečirps narveliuose tupinčios kanarėlės, papūgėlės ir zebrinės amadinos: Paryžiuje nubalsuota uždaryti XIX a. paukščių turgų – šiandien jis laikomas nebetinkamu dalyku.

Senos upės Sitė saloje sekmadieniais rengiamas turgus ilgą laiką buvo tikras turistų ir paryžiečių su vaikais magnetas. Tačiau prieš turgų nukreipta gyvūnų teisių apsaugos organizacijos kampanija ir planai renovuoti šią vietą paskatino miesto tarybą priimti sprendimą turgų uždaryti.

Numatoma, kad nuo 1808 m. veikiantis paukščių turgus bus uždarytas, kai toje pačioje vietoje iki 2023–2025 m. bus baigta gėlių turgaus su istorinėmis ketaus pastogėlėmis renovacija.

O iki to laiko paukščių mėgėjai čia vis dar galės už 10 eurų įsigyti papūgėlę, už 25 eurus – kanarėlę ar kitą čirškantį paukštį. Miesto savivaldybės teigimu, licenciją turguje pardavinėti paukščius turi 13 asmenų, tačiau ja naudojasi tik septyni. Be to, dauguma jų taip pat prekiauja ir kitais dalykais, pavyzdžiui, paukščių priežiūros reikmenimis.

38 metus šiame turguje paukščiais prekiaujantis Albertas Badalamentis pripažįsta, kad kai kurie prekeiviai taisyklių nesilaiko. Tačiau, jo teigimu, taisyklių laikymąsi užtikrinti turėtų policija. Be to, tikina A. Badalamentis, visi turguje pardavinėjami paukščiai gali išgyventi tik narvuose, kai gauna specialaus pašaro ir vitaminų, kad galėtų gerai jaustis.

Drauge su žmona Cecilia, taip pat paukščių mėgėja, A. Badalamentis į šiaurę nuo Paryžiaus įkūrė paukštidę. Čia gyvena šimtai paukščių – nuo didesnių papūgėlių iki balandžių ir kanarėlių

Viena iš gyvūnų teisių apsaugos organizacijos „Paris Animaux Zoopolis“ (PAZ) įkūrėjų Amandine Sanvisens:

„Siekiame padaryti galą gyvūnų prekybos idėjai. Mes manome, kad gyvūnai negali tapti prekybos objektais. Negalima jais prekiauti kaip batais ar rankinėmis. Mums priimtinesnė gyvūnų priglaudimo idėja“.

Miesto savivaldybė pažadėjo tokiems prekeiviams kaip A. Badalamentis surasti alternatyvų pragyvenimo šaltinį.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai