Griaunamos seriale „Gomora“ rodytos ir liūdnai pagarsėjusios Italijos lindynės (0)

2352
REUTERS
2020 m. vasario 21 d. 16:49
Buldozeriai ėmė griauti nusikaltimais garsėjančius apleistus pastatus, stūksančius Neapolio pakraštyje. Gyvenamasis masyvas yra žinomas kaip vietos mafijos aplankomas objektas.

Pirmiausia ekskavatorių kaušai suardė vieno iš betoninių daugiabučių fasadą. Gigantišką laivą primenantis daugiaaukštis Skampijos rajone netrumpą laiką buvo išnaudotas kaip centrinis nelegalios prekybos narkotikais punktas. Tamsi pastato reputacija tapo įkvėpimu 2014-aisiais per televiziją transliuoto serialo „Gomora“ scenarijui.

7-ajame ir 8-ajame praeito amžiaus dešimtmečiais vykdytas būstų plėtros projektas „Vele di Scampia“ (Skampijos burės) ilgainiui tapo siejamas su skurdu ir smurtu – būdingais prastai išsivysčiusių pietinių Italijos regionų bruožais. Siauruose daugiabučių koridoriuose ir tamsiose laiptinėse buvo justi karo tarp nusikaltėlių klanų tvaikas.

Su viltimi praskaidrinti liūdnas izoliuoto priemiesčio realijas 2015-aisiais čia apsilankė popiežius Pranciškus. Jis ragino Neapolio mafiją kamorą „atsiverti meilei ir teisingumui ir atsigręžti į dorovę“.

Trys pirmiau čia stovėję daugiaaukščiai buvo nugriauti beveik prieš 20 metų, tačiau keturi pastatai – liko.
Dabar miesto valdžia nusprendė sunaikinti dar tris blokus ir palikti tik vieną. Ateityje jame galėtų įsikurti valstybinės įstaigos. Nugriautų pastatų teritorijoje planuojama vykdyti miesto atnaujinimo darbus: įveisti parkų, pastatyti mokyklų ir neaukštų namų.

Rekomenduojame

Naujausi