Graikijoje išbandytas dronas, skirtas gabenti vaistus į atokius regionus (1)

58
REUTERS
2021 m. rugsėjo 24 d. 13:20
Šiaurės vakarinėje Graikijos dalyje esančio Trikalos miesto valdžios institucijos atliko pirmą drono, kuriuo bus pristatomi vaistai, bandomąjį skrydį.

Ši iniciatyva yra Europos Sąjungos finansuojamo projekto dalis. Projekto tikslas – sukurti daugiau aplinką tausojančių transportavimo būdų, kuriuos naudojant būtų galima pasiekti ir atokias vietas.

Bandomojo skrydžio metu dronas nusileido netoli vietos vaistinės, taip pat apie 200 gyventojų turinčio Leptokarye kaimo ūkininko lauke, esančiame maždaug už trijų kilometrų nuo Trikalos. Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas projektas „Harmony“ yra skirtas ieškoti daugiau netaršių ir mažiau išteklių reikalaujančių transporto sprendimų. Aktyviai dalyvaujant vaistinėms, dronais bus pristatomi vaistai gyventojams, turintiems judėjimo sutrikimų, izoliuotiems kaimuose ar namuose, taip pat nenumatytais atvejais. Valdininkų teigimu, šis projektas yra itin svarbus siaučiant pandemijai.

Graikijoje netrūksta kalnuotose vietovėse stovinčių kaimų, kurie po gausaus snygio žiemą tampa atskirti nuo likusios šalies dalies.

Programa „Harmony“, apimanti ne tik bepilotes skraidykles, bet ir savaeigius automobilius, bus išbandyta šešiuose skirtingu dydžiu, infrastruktūra bei demografija pasižyminčiuose Europos ir Jungtinės Karalystės miestuose.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai