Gelbėtojai Anglijoje senbernarei suteikė pagalbą (0)

882
REUTERS
2020 m. liepos 29 d. 11:20
Gelbėtojų komanda skubėjo padėti senbernarų veislės šuniui: kalytė, vardu Daisy, ant aukščiausio Anglijos kalno pakliuvo į sudėtingą situaciją, tad įvyko neįprastas pasikeitimas tradiciniais vaidmenimis.

Penktadienį, liepos 24 d., besileisdama nuo Skofel Paiko kalno, esančio šiaurės vakarų Anglijos grafystėje Kambrijoje, Daisy suklupo, tad į įvykio vietą išskubėjo 16 narių gelbėjimo komanda, kuri 55 kg sveriantį šunį nunešė nuo kalno ant neštuvų.

Gelbėjimo operacijos vaizdo įraše matyti, kaip Daisy ramiai sėdi ir laukia, kol gelbėtojai, dėl koronaviruso pandemijos dėvintys kaukes, pritvirtins ją prie neštuvų ir pradės sudėtingą nusileidimą. Didžiulis šuo, panašu, buvo atsipalaidavęs, tačiau rodė susidomėjimą gelbėjimo operacija.

Iš šuns demonstruojamų ženklų buvo aišku, kad Daisy skauda užpakalines kojas, senbernarė atsisakė judėti, savo „Facebook“ puslapyje pasakojo Wasdale kalnų gelbėtojų komanda. Daisy šeimininkai, laukdami, kol atvyks gelbėtojai, rūpinosi, kad Daisy būtų pašerta ir gertų daug vandens.

„Reikėjo išmėginti keletą skirtingų taktikų, kol galiausiai radome tinkamiausią variantą tiek Daisy, tiek jos nešėjams. Tik tada buvo galima leistis nuo kalno“, – savo pranešime teigė gelbėtojų komanda.

Vėliau Daisy „gerai išsimiegojo, knarkė kiek garsiau nei įprastai, tačiau jos gera nuotaika sugrįžo“, – pasakojo kalnų gelbėtojų komanda.

Tai buvo jau antras kartas, kai žmonės išgelbsti Daisy. Jos gyvenimo pradžia buvo sudėtinga, tačiau vėliau senbenarė atsirado pas dabartinius šeimininkus, aiškina Wasdale kalnų gelbėjimo komanda. Senbernarai, dar vadinami Alpių kalnų šunimis, yra kilę iš Šv. Bernardo hospiso Šveicarijos ir Italijos pasienyje.

Iš pradžių tai buvo sarginiai šunys, bet vėliau šios veislės atstovai pagarsėjo kaip gelbėtojai, padedantys keliautojams, pasiklydusiems Alpių sniege ir rūke.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai