Gardine OMON pareigūnai sučiupo nėščią merginą, o Rusijos ir Baltarusijos popmuzikos atlikėjai pristatė Lukašenką palaikančią dainą (21)

37470
REUTERS
2020 m. rugsėjo 21 d. 12:11
Baltarusijoje sekmadienį per protesto akcijas buvo sulaikyta per 200 žmonių, pranešė žmogaus teisių centras „Viasna“.

Dalis šių žmonių jau paleisti. Sostinėje Minske sekmadienį milicija sulaikė 154 žmones, regionuose – 64. Pasak žmogaus teisių aktyvistų, sulaikytųjų esama visuose sričių centruose, išskyrus Vitebską, taip pat kai kuriuose rajonų centruose – Babruiske, Valkaviske, Dzeržinske, Mozyriuje, Salihorske.

Gardine, Vilenskaja gatvėje, taikios protesto akcijos metu jėgos struktūrų pareigūnai šiurkščiai sulaikė keletą žmonių. Į kaliniams gabenti skirtą autobusą įgrūdo ir nėščią moterį. Jos sulaikymo akimirka buvo nufilmuota.

Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip vienas iš OMON pareigūnų sugriebia merginą ir pradeda tempti ją gatve. Į pagalbą jėgos struktūrų pareigūnui atskuba dar keli OMON nariai, įskaitant moterį, ir visi kartu tempia nėščiąją į kaliniams gabenti skirtą autobusą.

Merginos teigimu, moterys pradėjo daužyti į autobuso šoną ir šaukti, kad čia yra nėščioji ir kad jai trūksta oro. Tada Veroniką pasodino kitoje vietoje, kur ji buvo viena.

Grupė Rusijos ir Baltarusijos popmuzikos atlikėjų įrašė bendrą dainą, skirtą tariamam Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai, prieš kurį šalyje jau daugiau nei mėnesį nesiliauja protesto akcijos, palaikyti, ir sukūrė kūriniui skirtą vaizdo klipą
Klipe nusifilmavo ir tokios Rusijos estrados žvaigždės kaip Filipas Kirkorovas, Nikolajus Baskovas, Aleksandras Buinovas, Anita Coi, Denisas Maidanovas ir kiti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai