Gabrielius Landsbergis: Rusijoje bręsta pokyčiai, todėl Putinas taip nervinasi (17)

5161
REUTERS
2021 m. sausio 25 d. 16:02
Pirmadienį, sausio 25 d., Europos Sąjunga (ES) svarstė dėl papildomų sankcijų įvedimo Rusijos piliečiams, nes šeštadienį Rusijoje buvo suimta daugiau nei 3 tūkst. žmonių, reikalavusių į laisvę paleisti Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną.

Į Briuselį susitikti su svarbiausiais 27 ES valstybių narių diplomatais atvykęs Lietuvos užsienio reikalų ministras sakė, kad „Rusijoje bręsta pokyčiai“, kuriuos blokas privalo remti, ypač po A. Navalno sulaikymo grįžus iš Vokietijos.

„Manau, kad Rusijoje bręsta pokyčiai, todėl Putinas taip nervinasi. Būtent dėl šios priežasties jis įsakė sulaikyti 3 500 gatvėse protestavusių žmonių, būtent dėl šios priežasties įkalino savo oponentą ir jo žmoną. Mano nuomone, ES turi pasiųsti labai aiškią ir ryžtingą žinutę, kad tokie veiksmai yra nepriimtini. Teigčiau, kad turime labai veiksmingą mechanizmą – ES visuotinį sankcijų už žmogaus teisių pažeidimus režimą. Manau, jog jį reikia panaudoti ryžtingai, norint pasiųsti žinutę, kad žmogaus teisių pažeidimai nebus toleruojami, kad ir kur jie įvyktų: Minske, Maskvoje ar Honkonge“, - sakė Gabrielius Landsbergis.

Už 2014-aisiais Rusijos įvykdytą Krymo pusiasalio aneksiją ES taiko sankcijas energetikos, finansų ir ginkluotės sektoriuose. Be to, reaguojant į bandymą rugpjūčio mėnesį nunuodyti A. Navalną, sankcijos įvestos ir V. Putino artimos aplinkos žmonėms.

Kitos Baltijos šalysLatvija ir Estija – remia siūlymą išplėsti Rusijos piliečių, kuriems galioja sankcijos, sąrašą. Sekmadienį Italijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Roma yra pasiruošusi pritarti papildomiems kelionių draudimams ir turto įšaldymui.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas pareikalavo nedelsiant paleisti suimtus asmenis, kurie spaudžiant dideliam šalčiui protestavo prieš A. Navalno sulaikymą, tačiau daugiau komentarų politikas nepateikė.

Šeštadienį Maskvos centre, kur „Reuters“ reporteriai suskaičiavo apie 40 tūkst. žmonių, susirinkusių į vieną didžiausių pastarųjų metų nesankcionuotų protestų, policininkai šiurkščiai grūdo protestuotojus į mikroautobusus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai