„Forbes“ pripažinto prancūzų menininko kūrinys apėmė visą pasaulį (1)

415
REUTERS
2020 m. spalio 2 d. 18:09
Landšafto menininkas iš Prancūzijos Saype spalio 1-ąją Turine pristatė savo naujausią kūrinį, vaizduojantį susikibusias rankas – purškiamais dažais ant vejos įgyvendintas projektas yra globalios meno iniciatyvos, propaguojančios humaniškumą ir lygybę, dalis.

Naudodamas biologiškai skaidžius dažus, Saype prie tarptautinio projekto „Beyond Walls“ šį kartą prisidėjo priešais „Porta Palatina“ sukurdamas susikibusių rankų piešinį. Pirmąją dalį menininkas išpiešė ant vejos Paryžiaus „Champs de Mars“ soduose. Toliau projektas persikėlė į Andorą, tada Ženevą, Berlyną, per visą Afriką į Burkina Fasą ir Dramblio Kaulo Krantą.

Septintam projekto etapui menininkas pasirinko veją prie istorinių Turino „Porta Palatina“ vartų.

Menininkas savo projektą apibūdina kaip didžiausią pasaulyje žmonių grandinę, prancūzas viliasi, kad susikibusių rankų vaizdiniai ištrins sienas ir paskatins net ir labiausiai susiskaldžiusias bendruomenes susitelkti.

Jaunasis menininkas planuoja ir toliau su savo menu keliauti po pasaulį, tad mano, jog projektą užbaigti pavyks per ateinančius kelerius metus.

Vejos piešinys Turine užima 6400 kvadratinių metrų plotą. Bendras projekto piešinių dydis jau artėja prie 57 tūkst. 000 kvadratinių metrų. Gigantiškos susikibusios rankos išnyksta per kelias dienas, taip nutinka augant vejant ir meną mindant smalsuoliams.

Saype, kuris yra ir kvalifikuotas slaugytojas, prieš kelerius metus nusprendė visą save atiduoti menui, neseniai „Forbes“ jį išrinko įtakingiausiu jaunuoju menininku.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai