Ežeras, kuriame plastiko yra daugiau nei vandens (6)

3471
REUTERS
2021 m. balandžio 9 d. 16:21
Bolivijos Uru Uru ežere plastiko daugiau nei vandens: kiek tik akys užmato – plastiko buteliai, indeliai, žaislai ir padangos.

Šis distopinis abejingų nepaliekantis vaizdas - daugybę metų trunkančio neatsakingo žmonių elgesio iliustracija, klimato kaitos atverta žaizda.

Kalnuose Bolivijos vakariniame Oruro rajone esantis ežeras 2016 metais drastiškai nukentėjo nuo sausros, vanduo nuseko, į jį įtekančios upės per tuos metus suplukdė daugybę neirių šiukšlių.

Vietos savanoriai, darbininkai ir net vienas nuomonės formuotojas iš Prancūzijos stengiasi ežerą išvalyti – balandžio 7 dieną plastiko atliekas rinko šimtai žmonių.

Bolivijos kalnų ežerai saugomi pagal tarptautinę Ramsaro konvenciją, skirtą pelkių ir kitų šlapynių apsaugai. Su taršos ir pavojingai artėjančių miestų problema susidūria ir garsusis Titikakos ežeras. 2015 metais išdžiūvo antras pagal dydį Bolivijos ežeras Lago Poop‘o. Čiabuvių ir ekologijos centro aplinkos apsaugos inžinierius Limbertas Sanchezas sako, kad Uru Uru ežero vandens lygis sumenkęs 25-30 proc., o pats vanduo labai užterštas.

Nuomonės formuotojas iš Prancūzijos Alexas Dessardas, kuris dalyvavo jau ne vienoje gamtos išsaugojimo akcijoje, trečiadienį taip pat prisidėjo prie Uru Uru valymo darbų – iš tamsaus vandens traukė padangas ir kitas atliekas.

L. Sanchezas pasidžiaugė savanorių aktyvumu ir išreiškė viltį, kad galbūt ežerui pavyks sugrąžinti ankstesnę didybę.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai