Europos komisija suteikė leidimą pardavinėti dirbtinės širdies aparatą (0)

263
REUTERS
2021 m. sausio 14 d. 08:53
Dirbtinė širdis. Vieniems tai skamba baisiai, tačiau tūkstančiams - suteikia viltį gyventi. Europos komisija suteikė leidimą gamintojui “Carmat” komerciškai pardavinėti sukurtą dirbtinės širdies aparatą.

Biventrikulinis širdies nepakankamumas - taip vadinasi mirtina būsena, kai tikra širdis nepajėgia pumpuoti kraujo po visą kūną.

Tokių pacientų gyvybė palaikoma stacionariose ligoninėse, tačiau lovų skaičius ribotas, o donorų, galinčių suteikti širdį tokiems ligoniams - trūksta.
Prancūzų gamintojo sukurta dirbtinė širdis- revoliucija medicinoje. Daugiausia žmonių pasaulyje miršta dėl širdies ligų.

Europos komisija leido naudoti šią dirbtinę širdį naudoti tik laikinai - kol bus sulaukta donoro, apartas negali būti implantuotas visam laikui.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Didžiojoje Britanijoje transplantacijos dėl širdies nepakankamumo laukia per 2000 pacientų.

Tokios operacijos negali būti atliktos visiems pacientams ne tik dėl to, kad trūksta donorų, bet ir dėl to, kad jos yra neįmanomos dėl kai kurių pacientų turimų gretutinių ligų. Šis Carmat apartas viltį gyventi suteiks ir tokiems žmonėms.

Bioprostetinis prietaisas pramintas Ezono vardu. Graikų mitologijoje nebejaunas Ezonas nusižudė išgėręs buliaus kraujo, tačiau buvo prikeltas iš numirusiųjų kaip jaunuolis.

Carmat sukurtas Ezonas jau dabar gali veikti žmogaus organizme daugybę metų, naudodamas biologines medžiagas ir sensorius jis visiškai atkartoja tikros širdies veikimą.

Tiesa, baterijomis maitinamas aparatas sveria 900 gramų, tuo tarpu tikroji žmogaus širdis- vos 300.

Pirmąsias dirbtines širdis kompanija Europoje pradės pardavinėti jau po poros mėnesių, o Amerikoje leidimus prekybai tikimąsi gauti tik dar po trejų metų.

Kartu su gyvenimo džiaugsmu, kurį suteiks Ezono aparatas kai kuriems žmonėms, ko gero, liks ir amžini etikos, moralės ir socialinės nelygybės klausimai. Ar neteks parduoti sielos, kad įsigytum širdį, kurios kaina - 150 000 eurų?

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai