ES pasirengusi griežtai reikalauti iš farmacijos įmonių laikytis sutarčių (1)

96
REUTERS
2021 m. sausio 25 d. 14:40
Europos sąjunga pasirengusi griežtai reikalauti iš farmacijos įmonių laikytis kontraktų, pagal kuriuos jos įsipareigojo tiketi Covid 19 vakcinas. Apie tai pranešė Europos tarybos prezidentas Charles Michel.

Susirūpinimas kilo po to, kai Pfizer ir BioNTech perspėjo, kad gali sutrikti vakcinų tiekimas Europai dėl gamybos linijų pajėgumų. Apie savo įsipareigojimų vykdymo galimus sutrikimus prisipažino ir britų-švedų farmacijos kompanija AstraZeneca - vakcinų Europai ji galės patiekti mažiau, nei buvo tikimąsi anksčiau.

Duodamas interviu prezidentas neatskleidė, kokias sankcijas galima būtų pritaikyti vakcinų gamintojams, tačiau pabrėžė, kad Pfizer turėtų labai aiškiai įvardinti tiekimo sutrikimų priežastis.

Europos sąjunga, pirmąsyk išgirdusi iš Pfizer apie tiekimo problemas, iškart pareiškė savo nesutikimą su tokiu scenarijumi. Dar sausio 15 dieną Švedijos, Danijos, Suomijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos sveikatos apsaugos ministrai pasirašė kreipimąsi Europos Komisijai, kad ši imtų spausti Pfizer BioNTech laikytis sutarto tiekimo grafiko.

Šeštadienį, pabrėždamas kontraktu įtvirtintus teisinius įsipareigojimus, Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte tiekimo vėlavimus pavadino nepriimtinais.

Dėl vakcinų tiekimo grafiko sutrikimo Italija buvo priversta vėlinti revakcinaciją - suleisti antrą vakcinos dozę tiems, kurie jau gavo pirmąją.
Apie galimas teisines sankcijas pranešė Lenkija, teisinių procesų taip pat pagrasino imtis ir Prancūzija.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai