Elnių kviesliai varžėsi konkurse – tarp jų ir lietuvis (0)

919
REUTERS
2019 m. gegužės 27 d. 14:09
Praėjusį šeštadienį Baltarusijoje vyko 21-as Europos elnių kvieslių konkursas, kuriame dalyvavo medžiotojai iš 13 Europos šalių. Konkursas vyko nedideliame kaimelyje apie 300 km į šiaurę nuo sostinės Minsko.

39 dalyviai iš Baltarusijos, Lenkijos, Lietuvos, Estijos, Vengrijos, Austrijos, Vokietijos, Prancūzijos ir kitų šalių imitavo elnių skleidžiamus garsus prieš ir poravimosi metu, laimėjus dvikovą su priešininku, pasiruošus kovoti.

Konkurso dalyviai turėjo įvairių instrumentų – pagamintų iš kriauklių, iš metalo, iš plastiko, kuriais imitavo elnių baubimą poravimosi laikotarpiu. Dalyviai, kurių dauguma – medžiotojai, teigė, kad elnių kvieslys turi ypatingą ryšį su gyvūnais.

Gyvūnų balsų imitavimo tradicija atėjo iš gilios senovės – tada ginklai buvo paprastesni ir medžiotojams tekdavo privilioti žvėrį arčiau, kad galėtų jį nudobti. Šiais laikas gebėjimas imituoti gyvūnų balsus – greičiau pomėgis. Daivaras Rybakovas iš Lietuvos sakė, kad kur kas įdomiau privilioti gyvūną arčiau, nei jį žudyti.

Teisėjai sėdi toliau nuo scenos, už uždangos, kad nematytų dalyvių ir maksimaliai susitelktų į kvieslių skleidžiamus garsus.

Šimtmečių senumo tradiciją pasitelkia ir ūkininkai, kai nori nuraminti įsismarkavusį patiną, arba medžiotojai, siekiantys patraukti briedžio dėmesį.

Pirmą ir antrą vietą užėmė elnių kviesliai iš Vengrijos, trečią – prancūzas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai