Ekvadore protestuotojai įsiveržė į Kongresą (0)

247
REUTERS
2019 m. spalio 9 d. 15:59
Ekvadore protestuotojai antradienį įsiveržė į šalies Kongreso pastatą, intensyvėjant demonstracijoms dėl prezidento Lenino Moreno vyriausybės įvesto degalų kainų padidinimo.

Demonstrantai, tarp kurių buvo daug lazdomis ir rimbais apsiginklavusių indėnų, prasiveržė pro saugumo užtvarą, nuskubėjo į posėdžių salę ir užėmė pakylą, bet netrukus saugumo pajėgos juos išvarė. Vėliau L. Moreno nakčiai paskelbė komendanto valandą, kad būtų galima apsaugoti valstybinius pastatus.

Saugumo pajėgų ir protestuotojų susirėmimai prie Kongreso kilo tūkstančiams demonstrantų susirinkus sostinėje Kite dalyvauti trečiadienį planuojamoje masinėje demonstracijoje dėl smarkiai išaugusių degalų kainų.
N. Moreno, kuris praėjusią savaitę dėl visoje šalyje vykstančių protestų paskelbė nepaprastąją padėtį, perkėlė vyriausybės būstinę į pakrantės miestą Gvajakilį.

Jau kelios dienos vykstantys protestai trečdaliu sumažino šios Pietų Amerikos valstybės išgaunamos naftos kiekį. Antradienį prezidentas bandė užkirsti kelią planuojamai trečiadienio demonstracijai ir pasiūlė surengti derybas su „broliais indėnais“.

Jis pridūrė, kad pajamos, gautos panaikinus subsidijas degalams, bus išleistos „patiems neturtingiausiems“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai