Ekstremali situacija Sibire — dega milžiniškas plotas, kariai siunčiami gesinti gaisrų (5)

23757
2019 m. rugpjūčio 1 d. 11:06
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė kariuomenei stabdyti Sibire ir kituose rytiniuose regionuose siaučiančius milžiniškus gaisrus.

Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai Nepaprastųjų situacijų ministerijos vadovas informavo V. Putiną apie didėjančią krizę, rašo bbc.com. Gaisrai palietė apie tris milijonus hektarų ploto. „Greenpeace“ šią situaciją apibūdina kaip „ekologinę katastrofą“. Daugelis vietos gyventojų tvirtina, kad imamasi nepakankamų priemonių tam, jog būtų sustabdyti niokojantys gaisrai. Daugiau nei 700 tūkstančių žmonių pasirašė peticiją, raginančią imtis rimtesnių veiksmų ir visame plačiame Sibiro regione paskelbti nepaprastąją padėtį. Pagalbos tarnybų pareigūnų komentarai, kad jie neplanuoja gesinti gaisrų tolimesnėse negyvenamose vietovėse, nes tiesioginė grėsmė žmonėms nekyla, paskatino plačiai pasklidusį pasipiktinimą.

Trečiadienį šalies prezidentas V. Putinas nurodė Gynybos ministerijos aptarnaujančiam personalui imtis gesinti gaisrus drauge su Sibire dirbančiais ugniagesiais. Į regioną 10 lėktuvų ir 10 sraigtasparnių gabena gaisrams gesinti reikalingą įrangą. Nepaprastoji padėtis jau anksčiau buvo paskelbta Irkutsko srityje, Krasnojarsko krašte, dviejose Buriatijos respublikos srityse ir vienoje Jakutijos (Sachos respublikos) srityje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai