Egipte demonstruojamas didžiulis archeologinis atradimas – 59 sarkofagai (1)

690
REUTERS
2020 m. spalio 6 d. 12:49
Šeštadienį, spalio 3 d. Egipte pademonstruota daugybė sarkofagų, kuriuose prieš beveik pustrečio tūkstančio metų buvo palaidoti 26-osios dinastijos žyniai ir valdininkai.

Archeologų teigimu, vos prieš keletą dienų didžiuliame Sakatos nekropolyje buvo rasta dar dešimtys sarkofagų. 59 sarkofagai buvo atrasti rugpjūčio mėnesį į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktoje vietovėje, esančioje į pietus nuo Kairo.

Jie buvo palaidoti 10–12 m gylio šachtose drauge su 28 senovės egiptiečių dievo Sekerio, vienos svarbiausių laidotuvių dievybių, statulomis. Šiuose sarkofaguose palaidoti 26-osios dinastijos žyniai ir valdininkai, pasakoja Mostafa al-Waziris, Egipto aukščiausiosios senienų tarybos generalinis sekretorius.

Šį atradimą įvykdžiusi Egipto archeologinė misija aktyviai veikia nuo 2018 m. – anksčiau šioje vietoję buvo aptikta mumifikuotų gyvūnų slėptuvė ir gerai išsilaikęs penktosios dinastijos faraonui tarnavusio žynio Wahtye (Vahtja) kapas.

M. al-Waziris aiškino, kad archeologų komanda aptiko tris šachtas, kuriose buvo „puikios būklės“ sarkofagai. Apsauginis izoliacinis sluoksnis apsaugojo juos nuo cheminių reakcijų.

Archeologų komanda toliau atvėrinės sarkofagus ir analizuos jų turinį, o galiausiai jie bus eksponuojami Didžiajame Egipto muziejuje, kuris, kaip tikimasi, atsidarys kitąmet.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai