Egipte atkurtas senovinis Luksorą ir Karnaką jungiantis kelias (0)

263
REUTERS
2021 m. lapkričio 26 d. 17:20
Egipte atkurtas du senovės šventyklų kompleksus Karnake ir Luksore jungiantis kelias. Jis buvo atidarytas prašmatnios ceremonijos, kuria siekta didinti vienos turistų lankomiausių Egipto vietų žinomumą, metu.

Procesija, skirta 2,7 km ilgio kelio atidarymui, apėmė senovinės Opet šventės atkūrimą. Šios kasmetinės Naujosios Egipto karalystės laikotarpio šventės metu buvo demonstruojamos Tėbų dievybių statulos, taip pagerbiant derlingumą ir patvinusį Nilą.

Šventės pradžioje keliu žygiavo šalies prezidentas Abdelis Fattah al-Sisi.

Keliu važiavo faraonų vežimai ir žengė daugiau nei 400 jaunųjų atlikėjų, vilkinčių faraonų kostiumus. Palei 3 400 metų senumo kelią, jungiantį senuosius centrus – Karnaką ir Luksorą, taip pat žinomą kaip Avinų kelias arba Sfinksų aveniu, driekėsi šimtai sfinksų su avinų ar žmonių galvomis statulų, nors metams bėgant dauguma jų nugriuvo ar buvo sunaikintos.

Nuo tada, kai 1949-aisiais buvo aptiktas, šis kelias buvo kelis kartus restauruojamas, o naujausi restauravimo darbai prasidėjo 2017.

Turizmas Egipte yra pagrindinis darbo vietų ir stabilių pajamų šaltinis. Šalis dėjo daug pastangų, kad ir vėl prisiviliotų keliautojus, kurių dėl koronaviruso pandemijos buvo netekusi.

Balandį 22 senovės Egipto valdovų mumijos buvo gabenamos į naują jų laikymo vietą. Įspūdingos procesijos metu mumijos buvo perkeliamos iš savo ankstesnės buveinės Egipto muziejuje Kairo centre į ekspoziciją Nacionaliniame Egipto civilizacijos muziejuje. Šios mumijos buvo atrastos prie Luksoro ir netoliese esančio Karalių slėnio.

Egipto pajamos iš turizmo sumažėjo nuo 13 mlrd. dolerių (apie 11,5 mlrd. eurų) 2019-aisiais iki 4 mlrd. dolerių (maždaug 3,5 mlrd. eurų) 2020-aisiais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai