Egiptas po restauracijos vėl atidarė senovinę laiptuotą piramidę (1)

738
REUTERS
2020 m. kovo 6 d. 16:30
Egipto pareigūnai ketvirtadienį vėl atidarė lankytojams 4,7 tūkst. metų senumo laiptuotą Džoserio piramidę, kuri daug metų buvo restauruojama.

Maždaug 60 m aukščio piramidė dominuoja didžiuliame Sakaros nekropolyje į pietus nuo Kairo ir yra į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos senovinės sostinės Memfio dalis.

2 680 metais pr. m. e. datuojama Džoserio piramidė buvo pastatyta vadovaujant legendiniam architektui Imhotepui. Per 1992 metų žemės drebėjimą piramidės interjerui buvo padaryta reikšminga žala.

Restauravimo darbai prasidėjo 2006-aisiais, bet 2011 ir 2012 metais buvo pertraukti dėl „saugumo priežasčių“, Egiptą apėmus Arabų pavasario neramumams. Darbas buvo pratęstas 2013-aisiais.

Premjeras sakė, kad restauravimas atsiėjo daugiau kaip 104 mln. Egipto svarų (6 mln. eurų).

Šių metų pabaigoje netoli Gizos piramidžių turi būti atidarytas Didysis Egipto muziejus, kurį iš pradžių planuota atidaryti penkeriais metais anksčiau.

2014 metais dėl Džoserio piramidės kilo kontroversija: šalies žiniasklaida pranešė, kad ji vykdant restauravimo darbus buvo apgadinta, o kelios egiptiečių nevyriausybinės organizacijos paskelbė, kad buvo pakeistas originalus jos fasadas.

Egiptas pastaraisiais metais smarkiai reklamavo virtinę archeologinių atradimų, vildamasis suteikti postūmį gyvybiškai svarbiam turizmo sektoriui, nuo 2011-ųjų sukilimo patyrusiam daug sukrėtimų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai