Edinburgo kunigaikščio laidotuvių metu bus demonstruojami jo medaliai ir apdovanojimai (0)

18373
REUTERS
2021 m. balandžio 16 d. 16:23
Šeštadienį, balandžio 17 d., įvyksiančių princo Philipo laidotuvių metu bus galima išvysti devynias pagalvėles su jo medaliais ir apdovanojimais, įskaitant feldmaršalo lazdą, Karališkųjų oro pajėgų sparnų formos ženklelį bei Danijos ir Graikijos įteiktus apdovanojimus. Pagalvėlės bus padėtos ant Šv. Jurgio koplyčios altoriaus.

„Ant Vindzoro pilyje esančios Šv. Jurgio koplyčios altoriaus ir šalia jo bus išdėliotos devynios pagalvėlės su princo Philipo medaliais ir apdovanojimais. Juos sudaro Britanijos ir Tautų Sandraugos ordinai ir apdovanojimai. Ant paskutinės pagalvėlės dėl savaime suprantamų priežasčių bus padėti Graikijos ir Danijos įteikti ordinai. Manau, kad Edinburgo kunigaikštis turėjo dar 61 apdovanojimą iš 53 kitų šalių. Visus juos išdėlioti laidotuvėms paprasčiausiai neužtektų vietos“, - sakė atstovas.

Graikijos princas Philipas vedė Elžbietą 1947-aisiais. Po penkerių metų ji tapo karaliene. Philipo dėka monarchijai pavyko sumodernėti po Antrojo pasaulinio karo prasidėjusiu laikotarpiu. Taip pat jis padėjo Elžbietai II įveikti ne vieną krizę.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai