Dvi savaites po žeme įkalinti kalnakasiai pasidalino dramatiška išgyvenimo patirtimi (1)

791
REUTERS
2021 m. sausio 27 d. 09:57
Grupelė sekmadienį išgelbėtų kalnakasių pasidalino dramatiška patirtimi – po sprogimo Kinijos Šandongo provincijos aukso kasykloje jie net dviem savaitėms buvo įkalinti po žeme ir jau nebesitikėjo kada nors gyvi išvysti dienos šviesą.

Sprogimas Čisios miesto kasykloje nugriaudėjo sausio 10 dieną, po jo po žeme pasiliko 22 darbininkai. Skubiai pradėta didžiulė paieškų ir gelbėjimo operacija.

Beveik 600 metrų gylyje dvi savaites praleidę kinai pagaliau sekmadienį iškelti į paviršių, jie nedelsiant išgabenti į ligoninę. Apie vieno kalnakasio mirtį jau buvo žinoma, dar devynių palaikai rasti pirmadienį.
Nelaimės vietoje vis dar bandoma nustatyti likusių darbininkų buvimo vietą.

Vienuolikos išgyvenusiųjų būklė stabili, jie gydomi Čisios mieste ligoninėje. Penkiems daugiau medikų pagalbos nebereikia, o likę keturi, turintys gretutinių ligų, vis dar sveiksta, tačiau gydytojai nusiteikę optimistiškai – jie greitai atsistos ant kojų.

Antradienio rytą iš mirties nagų išplėštus kalnakasius kalbino vietos žurnalistai. Du iš jų sutiko detaliau papasakoti apie sprogimą, dvi košmariškas savaites, balansuojant tarp gyvybės ir mirties, bei pasiduoti neleidusią viltį. Kalnakasys, pavarde Wang, teigia esąs be proto laimingas, kad gelbėjimo operacija, nors ir persekiota sunkių išbandymų, buvo sėkminga.

„Kas jau kas, o mes puikiai žinojome, kaip bus sunku prisikasti tiek giliai. Juk buvome įstrigę 600 metrų po žeme. Tai buvo beprotiška užduotis. Kad jūs žinotumėte, kokie esame laimingi, kad valdžia mūsų nepaliko likimo valioje. Didžiulė laimė“, - sakė išgelbėtas aukso kasyklos darbininkas Wangas.

Gyvų palaidotų kalnakasių gyvybines funkcijas palaikė reguliariai tiekti maisto papildai, juos gelbėtojai nuleisdavo per specialias šachtas.

Kiek vėliau buvo pasirūpinta telefono ryšiu, padėjusiu komunikuoti su įstrigusiais darbininkais. Prieš pradedant gelbėjimo operaciją, su jais kalbėjosi psichologai, padėję sutelkti paskutines jėgas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai