Du baltieji delfinai paleisti pirmąjį pasaulyje atvirą rezervatą (1)

185
REUTERS
2020 m. rugpjūčio 13 d. 12:41
Du baltieji delfinai Pilkutė ir Baltutė buvo sėkmingai paleisti

Iš laikinojo baseino jie buvo perkelti naudojant specialiai pritaikytus kėlimo įtaisus su paminkštinimais – iš pradžių sunkvežimiu, paskui valtimi.

Praėjusiais metais šie baltieji delfinai buvo atgabenti iš Kinijoje esančio akvariumo ir uždarame baseine buvo mokomi prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų. Dresuotojai mokė juos naudoti akmenis odai nusinerti bei skleisti signalus bendrauti ir pripratino prie kėlimo įtaisų, kuriais baltieji delfinai buvo perkelti į rezervatą. Taip pat šie gyvūnai turėjo aklimatizuotis grįžimui į natūralesnę gyvenamąją aplinką.

Laimingieji delfinai užsiaugino storesnį riebalų sluoksnį, kad komfortiškai jaustųsi vėsiame subarktiniame vandenyje, ir buvo supažindinti su naujosios gyvenamosios vietos gyvūnija ir augmenija. Jungtinėje Karalystėje įsikūrusio jūros gyvūnų fondo atstovai sakė, jog naujasis baltųjų delfinų rezervatas yra pirmasis tokio pobūdžio projektas pasaulyje.

Jis buvo įkurtas natūralioje izoliuotoje įlankoje netoli Heimaey salos, esančios į pietus nuo Islandijos. Klettsviko įlankos plotas yra maždaug 32 tūkst. kvadratinių metrų, o gylis siekia 10 metrų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai