Dokumentiniame filme – triufelių ieškotojų darbas iš arti (0)

661
REUTERS
2021 m. kovo 15 d. 10:19
Baltieji Albos triufeliai yra vienas iš geidžiamiausių ir brangiausių produktų pasaulyje. Šie triufeliai auga tik ant aukštų ąžuolų šaknų Italijoje Pjemonto regiono miškuose. Nėra moksliškai grįsto metodo, kaip rasti triufelių, šią paslaptį žino tik vietos gyventojai. Apie juos ir sukurtas dokumentinis filmas „Triufelių ieškotojai“.

Dokumentinis filmas pristatytas kovo 12 d. Jame rodoma, kaip triufelių ieškotojai su šunimis eina miškais, kasa žemę, ieškodami kulinarinio aukso. Filme rodomi ir turtingesnės visuomenės klasės pirkėjai, taip pat triufelių pardavėjai ir vertintojai.

M. Dweckas ir kitas filmo režisierius Gregory‘is Kershaw buvo atostogavę Pjemonto regione. Abiem šis regionas labai patiko, todėl jie nusprendė kurti dokumentinį filmą ir tik vėliau sužinojo apie unikalią šio regiono pramonės šaką. Tada režisieriai susipažino su vietos gyventojais, pelnė jų pasitikėjimą ir tik tada pradėjo filmuoti – šiam procesui prireikė trejų metų.

Vienas iš sunkumų, su kuriais susidūrė kūrėjai, buvo kalbos barjeras. Itališkai jie mokėjo, tačiau vietiniai kalbėjo Pjemonto tarme, kuri laikoma itališku dialektu, bet iš tiesų yra tarsi atskira kalba.

Režisieriai sugalvojo naują kūrybos būdą. Dažnai jie tiesiog pastatydavo filmavimo kamerą ir palikdavo filmuoti kelias valandas.

Dokumentinis filmas „Triufelių ieškotojai“ „Oskarų“ komisijos buvo įtrauktas į galutinį nominuojamų dokumentinių filmų sąrašą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai