Dokumentiniame filme apie Vudstoką – festivalio užkulisiai ir niekur dar nepasakotos istorijos (1)

2860
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 19 d. 12:07
Mickas Richardsas buvo vienas iš daugiau nei 450 tūkst. 1969 metais vykusio Vudstoko muzikos festivalio dalyvių. Tik tą nelabai kuo ypatingą prieš 50 metų festivalyje praleistą parą buvo beveik pamiršęs, kol apie legendinį festivalį nepradėjo klausinėti jo paauglys sūnus.

Galiausiai spalvingą festivalio istoriją tiek sūnui, tiek visam pasauliui jis papasakojo dokumentiniame filme „Creating Woodstock“.

„Kartą sūnus, mano paauglys sūnus, grįžo iš mokyklos ir pareiškė: „Tėti, tu gi buvai Vudstoke, kas ten vyko?“. Man Vudstokas buvo gana nuobodus, taigi pradėjau ieškoti daugiau informacijos. Į rankas pateko Johno Robertso ir Joelio Rosenmano knyga „Young Men With Unlimited Capital“. Pasirodo, festivalio istorija tikras saldainis. Negalėjau liautis gilinęsis. Galiausiai žmonai pasakiau – „puiki istorija, kursiu dokumentinį“. Ji padrąsino – pirmyn“, - filmo „Creating Woodstock“ režisierius Mickas Richardsas.

Dokumentinis filmas „Creating Woodstock“ – net 27 metus trukusių M. Richardso tyrinėjimų rezultatas. Režisierius su „Reuters“ žurnalistais noriai pasidalijo mintimis apie filmą, į kurį tilpo valandų valandos įdomiausių interviu, niekur nerodyta filmuota medžiaga ir neįtikėtini užkulisių pasakojimai. Grupės „Grateful Dead“ noras kartoti savo pasirodymą, po lietaus vos nuo kalvos nenuslinkusi scena ir tik per plauką pasirodęs Jimi Hendrixas – tai tik kelios iš daugybės dėmesio vertų istorijų.

Vudstoko muzikos festivalis sutraukė kelis šimtus tūkstančių žmonių, kurie klausėsi tokių grupių kaip „The Who“, „The Grateful Dead“ ir „Santana“ bei kitų to meto tiek ryškiai šviečiančių, tiek dar tik kylančių muzikos žvaigždžių.

Rekomenduojame

Naujausi