Dizaineris iš Tailando įrodė, kad ir mokyklinės uniformos gali būti stilingos (0)

795
REUTERS
2020 m. spalio 5 d. 12:06
Tailando mokyklose, kur privalomos uniformos, išreikšti savo kūrybiškumą ir paauglišką norą maištauti, praktiškai neįmanoma.

Mokyklinių uniformų taisyklės itin griežtos, ne menkesni ir reikalavimai moksleivių šukuosenoms, kojinėms ir batams. Nepaisant to, jauni žmonės visoje šalyje vis drąsiau priešinasi tokiai archajiškai tvarkai ir jungiasi prie demokratinio judėjimo. Pokyčių išsiilgusius mokinius savaip palaiko ir vienas jaunas Tailando dizaineris.

Mados kūrėjas Tin Tunsoponas įprastus klostuotus uniformų sijonus, klasikinius šortus ir baltus marškinius transformavo į aukštosios mados podiumams gėdos nepadarysiančią aprangą.

Jaunojo mados kūrėjo idėjos – ne vien dėl mados. Tin Tunsopomas viliasi, kad jo drabužiai padės pakeisti ir žmonių mąstymą – moksleivių negalima vertinti pagal tai, kaip klusniai jie vilki uniformas: epitetai geras ar blogas mokinys nepriklauso nuo to, ką ir kaip vilki jaunas žmogus.

Prekės ženklas „Post Thesis“ – baigiamasis dizainerio studijų darbas, kuriame jis analizavo uniformų tikslą ir domėjosi jų transformacijos galimybėmis. Jo kolekcija vadinasi „Taisyklių laužytojai“ – nors ir kurdamas drabužius ir atsispyrė nuo uniformos pagrindo, teigia, kad apranga skirta visiems be išimties.

Tin Tunsopono kūriniai patraukė ir drabužių gamintojo moterims „Wacoal“ dėmesį, prasidėjo gražus bendradarbiavimas, kurio tikslas – kasdienai tinkanti uniforma „šiuolaikinėms merginoms, nebijančioms išreikšti save ir nestokojančioms pasitikėjimo savimi“.

Kartu su „Wacoal“ sukurta kolekcija pristatyta birželį, drabužių kainos svyruoja nuo 100 iki 475 dolerių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai