Didžiulė statula kviečia triukšmingą didmiestį stabtelėti ir įsiklausyti (0)

175
REUTERS
2021 m. spalio 21 d. 10:45
Prie Hadsono upės priešais Žemutinį Manhataną iškilo didžiulė statula, vaizduojanti moters galvą ir prie lūpų priglaustą smilių: meno kūrinys kviečia triukšmingą didmiestį stabtelėti ir įsiklausyti.

Žinutė, kurią siekiama perduoti šia 24 m aukščio skulptūra, pavadinta „Water's Soul“ („Vandens siela“), pasak jos autoriaus, Barselonoje gyvenančio menininko Jaume Plensa, yra „paskatinimas pabūti tyliai, įsiklausyti į sudėtingą su mumis kalbančio vandens garsą“. Ši statula – kol kas didžiausias menininko darbas.

Sniego baltumo moters galva žvelgia į plačiai besidriekiančią upę, o už jos plyti aukštų pastatų tankumynas – sparčiai besivystanti Džersi Sičio Niuporto pakrantė. Statula stovi tiesiai priešais Grenič Vilidžą ir yra už maždaug šešių km upe aukštyn nuo kito, gerokai žinomesnio, upės sargybinio – Laisvės statulos.

Neseniai vieną rytą, kai J. Plensa pirmą sykį išvydo galutinį surinktos skulptūros vaizdą, jos raginimas pabūti tyliai varžėsi su dyzelinių variklių gaudesiu netoliese esančioje Hobokeno traukinių stotyje, sraigtasparnių riaumojimu virš galvų ir pakrantės takais vežimėliuose vežiojamų vaikų verksmu bei juoku.

Tačiau, pasak J. Plensa, tai nėra tas garsas, į kurį nukreiptas jo meno kūrinys.

66-erių J. Plensa šiam kūriniui sukurti prieš maždaug dvejus metus buvo pasirinktas teritoriją, įskaitant ir į upę įsiterpusį sausumos plotą, kuriame stovi „Water's Soul“, vystančių „LaFrak“ ir „Simon Property Group“ sprendimu. Kaip ir daugelis J. Plensa darbų, įskaitant „Galerie Lelong“ eksponuojamus naujus kūrinius, „Water's Soul“ vaizduoja moters galvą užmerktomis akimis.

Realų modelį, kurio vaizdas buvo nuskenuotas, vaizduojantis kūrinys buvo pagamintas J. Plensa studijoje Barselonoje iš poliesterinės dervos, stiklo pluošto ir marmuro dulkių ir 23 konteineriuose, kurių kiekvienas buvo 12 m ilgio, nugabentas į Džersi Sitį, kur buvo surinktas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai