Didžiausios pasaulyje, Kinijos liaudies išlaisvinimo armijos, struktūra (8)

8272
REUTERS
2019 m. liepos 28 d. 08:32
Kinijos karinės pajėgos, Liaudies išlaisvinimo armija, yra didžiausia aktyvi kariuomenė pasaulyje. Liaudies išlaisvinimo armiją sudaro penkios profesionaliosios karo tarnybos šakos: sausumos kariuomenė, karinis jūrų laivynas, karinės oro pajėgos, raketinės pajėgos ir strateginės paramos pajėgos.

Sausumos kariuomenė yra didžiausia ir seniausia visų Kinijos ginkluotųjų pajėgų šaka. Ją sudaro mobiliosios pajėgos, valstybės sienos ir pakrantės apsaugos pajėgos, gvardija ir garnizonas.

Yra 13 armijos korpusų, įskaitant specialiųjų pajėgų ir karinės aviacijos brigadas. Karinis jūrų laivynas turi penkias šakas: povandeninių laivų pajėgos, paviršiaus pajėgos, pakrantės gynybos pajėgos, jūrų pėstininkų pajėgos ir laivyno oro pajėgos.

Karinis jūrų laivynas turi tris flotiles, lėktuvnešį, daugiafunkcių laivų, strateginių raketnešių, kovoti su povandeniniais laivais skirtų laivų ir atominių povandeninių laivų. Karinės oro pajėgos turi aviacijos, antžeminės oro gynybos, radarų, desantininkų ir elektroninių atsakomųjų priemonių pajėgas.

Tarp pažangios karinės technikos yra slapusis naikintuvas J-20, strateginio transportavimo lėktuvas Y-20, taip pat naikintuvai J-10 ir J-16. Raketinių pajėgų tikslas – sustiprinti Kinijos strateginio atgrasymo pajėgumus. Jos daugiausia yra atsakingos už kitų šalių atgrasymą nuo branduolinių ginklų naudojimo ir branduolines kontratakas bei tiksliuosius smūgius naudojant įprastas raketas.

Strateginė raketų brigada yra viena svarbiausių kariuomenės kovinių pajėgų. Strateginės paramos pajėgos yra nauja pajėgų rūšis, įkurta palaikyti nacionalinį saugumą. Šios pajėgos yra atsakingos už kibernetinį karą, elektroninį karą ir karą kosmose. Liaudies išlaisvinimo armija turi penkias karo veiksmų laukų vadovybes: rytų, pietų, vakarų, šiaurės ir vidurio.

Kiekviena vadovybė sutelkia dėmesį į mūšius ir yra atsakinga už grėsmių saugumui šalinimą atitinkamose srityse.

Naujausi