Didžiausias pasaulyje egzoskeletas - ekskavatoriaus, dykumų bagio ir dinozauro hibridas (0)

2985
REUTERS
2022 m. rugpjūčio 6 d. 07:13
Beveik prieš du dešimtmečius festivalio „Degantis žmogus“, įvykusio Kalifornijos Juodosios uolos dykumoje, metu užgimė vieno žmogaus svajonė sukurti didžiausią pasaulyje mechaninį egzoskeletą.

Jonathanas Tippettas, Kanadoje gimęs menininkas ir mechanikos inžinierius, seniai žavėjosi „Transformeriais“ ir Jameso Camerono režisuotame 1986-ųjų filme „Svetimi“ naudotu robotu-keltuvu.

„Exosapien Technologies“ įkūrėjas savo svajonę pradėjo įgyvendinti 2003-iaisiais, dalyvaudamas kasmetiniame meno renginyje, vykstančiame atokioje dykumoje palei Kalifornijos ir Nevados valstijų sieną.

Savo sumanymą jis kurį laiką vis brandino, be to, neturėjo daug laisvo laiko, nes gamino smegenų implantus neurovaskulinėmis ligomis sergantiems žmonėms. 2015 metais Jonathanas Tippettas ir jo vyresni bičiuliai inžinieriai viską nuodugniai aptarė ir nusprendė visiškai atsiduoti egzoskeleto kūrimo darbams.

Išleidę milijonus dolerių moksliniams tyrimams ir gamybai, apsilankę ne vienoje technologijų parodoje ir meno renginyje bei išgyvenę koronaviruso pandemiją, galiausiai jie užbaigė visiškai veikiantį mechaninį egzoskeletą, kuris nepalieka abejingų.

Kaip sako egzoskeleto sumanytojas, tai ekskavatoriaus, dykumų bagio ir dinozauro hibridas. Jo pilotavimo potyriai yra tokie unikalūs, kad kartais žmonės juokiasi, o kartais jų veide matyti baimė.

Dabar kanadietis turi naują idėją – pasaulio egzoskeletų lenktynių lygą. Penki ar šeši sportininkai varžytųsi didelėse ir įmantriose trasose, stumdytų objektus, įveiktų kliūtis ir spręstų nežmoniškos fizinės jėgos reikalaujančius galvosūkius. Jis pripažįsta, kad šiam tikslui reikalinga technologija dar toli gražu nėra ištobulinta, ką jau kalbėti apie didžiulę kainą. Visgi antrosios kartos egzoskeletas, kurį Jonathanas Tippettas su bičiuliais jau kuria, bus gerokai pigesnis.

2020-aisiais „Exosapien Technologies“ kūrinys pateko į „Guinness“ pasaulio rekordų knygą kaip didžiausias keturkojis egzoskeletas pasaulyje. Tais pačiais metais bendrovė planavo leistis į egzoskeleto pristatymo turą, tačiau pasaulinė koronaviruso pandemija sujaukė visus planus, todėl buvo atlikti tik papildomi egzoskeleto bandymai ir apsvarstytos antrosios kartos kūrimo idėjos.

Greitai inžinierių komanda sugrįš į „Degančio žmogaus“ festivalį Kalifornijos Juodosios uolos dykumoje, kur viskas prasidėjo, o artimiausiu metu išvysti ir išbandyti egzsoskeletą bus galima Los Andžele, San Fransiske bei Las Vegase.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai