Devynmetis dalyvauja bokso kovose, kad finansiškai padėtų šeimai (2)

1591
2021 m. balandžio 7 d. 18:15
Jaunasis boksininkas Pornpattara „Tata Por Lasua“ Peachaurai nekantrauja grįžti į ringą – dėl koronaviruso pandemijos bokso kovos nevyko.

Jam – devyneri, o pinigai, kuriuos uždirbdavo iš bokso rungtynių, yra jo šeimai labai reikalingos pajamos.

Paskutinės varžybos vyko prieš penkis mėnesius, nes dėl COVID-19 nuo gruodžio mėnesio Tailande draudžiamas kontaktinis sportas. Tata gyvena su mama ir 16 m. seserimi Poomrapee, kuri yra nacionalinės jaunių komandos boksininkė.

Tatos artimieji deda vilčių į berniuką, tikisi, kad jis taps profesionaliu Tailando kovos meno boksininku arba policininku, kareiviu ir galės finansiškai padėti šeimai.

Vaikų kovos Tailande – ne mažiau populiarios nei suaugusiųjų, jos vyksta įvairiuose turnyruose, festivaliuose ir švenčių metu. Tailando profesionalių boksininkų asociacijos duomenimis, Tailande yra apie 300 000 jaunesnių nei 15 m. boksininkų. Dalis sveikatos apsaugos specialistų ragina uždrausti nepilnamečiams boksuotis, nes tai gali sutrikdyti augimą, pakenkti smegenims, sukelti ilgalaikių neurologinių problemų ar netgi neįgalumą.

Vienintelis reikalavimas vaikams boksininkams – tėvų sutikimas.

2018 m. Tata turėjo dalyvauti bokso turnyre, kurio venas dalyvis – 13 m. berniukas ringe gavo smūgį ir mirė nuo kraujo išsiliejimo į smegenis.
Dalis Tailando teisininkų siekia uždrausti jaunesnių nei 12 m. vaikų boksą, deja, įstatymo projektas nepasiekė parlamento ir greičiausiai jam priešinsis, kadangi ši sporto šaka populiari ir garantuoja šeimoms pajamas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai