Dešimtys tūkstančių baltarusių protestavo prieš autoritarišką šalies vadovą (2)

735
REUTERS
2020 m. rugsėjo 7 d. 12:34
Didžiulės protestuotojų minios sekmadienį išėjo į Baltarusijos sostinės Minsko gatves raginti autoritariško prezidento Aliaksandro Lukašenkos perduoti valdžią, nepaisydamos areštų grėsmės ir didelių saugumo pajėgų dislokavimo.

Minske tris savaitgalius protestuodavo daugiau kaip 100 tūkst. žmonių, o šį sekmadienį minia galėjo būti dar didesnė.
Sekmadienį protestuotojų kolona pajudėjo A. Lukašenkos rezidencijos – Valstybinės vėliavos aikštėje esančių Nepriklausomybės rūmų – link. Minia skandavo „Tribunolas“, „Kiek tau moka?“ ir „Išeik“. Minsko centre buvo dislokuota karių, vandens patranka, šarvuotųjų transporto ir žvalgymo priemonių, bet tai neatbaidė protestuotojų iš įvairiausių visuomenės grupių – nuo tėvų su vaikais iki studentų ir dvasininkų. Daug protestuotojų nešė raudonos ir baltos spalvų vėliavas, plakatus. Viena grupė mušė būgnus, grojo kitais instrumentais.


Visoje šalyje sekmadienį buvo areštuota apie 250 žmonių, 175 iš jų Minske, nurodo žmogaus teisių centras „Viasna“. Vidaus reikalų ministerijos atstovai atsisakė patvirtinti šiuos skaičius.


Vėliau sekmadienį skirstantis demonstrantams buvo paskelbta nuotraukų, kuriuose matyti, kaip civilių drabužiais vilkintys ir gobtuvais galvas prisidengę vyrai vejasi protestuotojus ir muša juos lazdomis.

Baltarusijoje jau beveik mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.
Daugelis aktyvistų žada tęsti protestus, kol A. Lukašenka atsistatydins.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai