Demonstruojami asmeniniai Charleso Mansono daiktai: naktis, po kurios viskas tiesiog dramatiškai pasikeitė (3)

5719
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 9 d. 17:15
Los Andžele surengta paroda, skirta 50-osioms siaubingų žudynių Pietų Kalifornijoje metinėms pažymėti. Viena iš šių žudynių aukų tapo Holivudo aktorė Sharon Tate. Žmogžudystes organizavo ir joms vadovavo Charlesas Mansonas, o vykdė jo jaunųjų sekėjų „šeima“.

Ch. Mansonas išliko jo 1969-ųjų vasarą atnešto siaubo simboliu dar ilgą laiką po to, kai jo pavardė pranyko iš antraščių.

Parodoje galima pamatyti iškarpų iš laikraščių straipsnių, kuriuose aprašoma žmogžudystė, suimto Ch. Mansono ir jo sekėjų nuotraukas, nusikaltimų istoriją, pirštų atspaudus ir daiktus iš Georgo Spahno rančos, kurioje gyveno Ch. Mansonas ir jo „šeima“.

Tarp kai kurių asmeninių daiktų – ir daiktai iš Ch. Mansono kalėjimo kameros, įskaitant „pyragėlį su mėsa“, kurį Ch. Mansonas padovanojo vienam savo draugų, taip pat iš nusikaltimo vietos pašalinti Sh. Tate vonioje buvę daiktai. Parodoje taip pat galima apžiūrėti grožio produktų kompanijos „Sebring Professional“ plokščią kartoninę dėžutę, skirtą paminėti jos savininko, įžymybių plaukų stilisto Jay Sebringo ir buvusio Ch. Tate vaikino, mirtį. Jis buvo nužudytas kartu su Holivudo aktore.

Kolekcijoje yra ir peikiantys laiškai, skirti „Guns 'n' Roses“ ir Marilyn Mansonui bei Ch. Mansono santuokos liudijimas ir jo testamentas.

Ch. Mansonas tapo vienu liūdniausiai pagarsėjusių XX a. nusikaltėlių. Jis nurodė savo sekėjams, tarp kurių daugiausia buvo jaunos moterys, nužudyti septynis žmones.

Kaltintojų teigimu, tai buvo jo plano įžiebti karą tarp rasių dalis. Nors Ch. Mansonas pats nenužudė ne vienos iš septynių aukų, jis buvo pripažintas kaltu suplanavęs jų žmogžudystes ir nurodęs jas vykdyti.

Ch. Mansonas mirė natūralia mirtimi 2017-ųjų lapkričio 19 dieną Kerno apygardos ligoninėje. Tuo metu jis kalėjo iki gyvos galvos netoliese esančiame Kalifornijos valstijos kalėjime. Paroda vyksta iki rugpjūčio 11 dienos.

Naujausi