Dėl nutupdyto „Ryanair“ lėktuvo – Lukašenkos komentarai (1)

313268
REUTERS
2021 m. gegužės 26 d. 14:04
Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Lukašenka trečiadienį pareiškė, esą „atakos“ prieš jo šalį peržengė „raudonas linijas“, kilus tarptautiniam pasipiktinimui dėl Minsko režimo priverstinai nutupdyto „Ryanair“ keleivinio lėktuvo ir disidento sulaikymo. A. Lukašenka pareiškė, kad jo šalis stovi ant karo slenksčio.

„Kaip ir prognozavome, mums blogo linkintys tiek užsienyje, tiek šalies viduje pakeitė atakų prieš mūsų valstybę taktiką. Jie jau peržengė labai daug raudonų linijų, kirto sveiko proto ir žmogiškosios moralės ribas. Tai jau nebe informacinis karas, tai šiuolaikinis hibridinis karas. Būtina padaryti viską, kad jis nevirstų karštuoju karu“, - sakė Lukašenka.

A. Lukašenka pareiškė, kad per incidentą, kai Minske leidosi „Ryanair“ lėktuvas ir buvo sulaikytas juo skridęs Ramanas Pratasevičius, elgėsi pagal įstatymą. Tuo jis bandė įtikinti Baltarusijos parlamentarus. Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos vadovas „melu“ pavadino pranešimus, jog „Ryanair“ lėktuvas buvo priverstas leistas Minske dėl naikintuvo MiG-29 veiksmų, ir „nesąmone“ – informaciją, jog Minsko oro uoste ginkluoti vyrai ilgam buvo sulaikę ekipažą ir keleivius, nors apie tai pasakojo dauguma „Ryanair“ lėktuvu skridusių keleivių. A. Lukašenka mano, kad už „šią dezinformaciją atsakingi Vakarai“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai