Darbo netekę belgai tapo „COVID-19 vaikinais“ (1)

334
REUTERS
2021 m. sausio 26 d. 09:36
Du dėl koronaviruso pandemijos darbo netekę belgai atrado naują veiklą – tapo „COVID-19 vaikinais“. Jie dezinfekuoja viešose vietose esančius paviršius ir patruliuoja Briuselyje, ragindami žmones laikytis atstumo ir dėvėti kaukes.

27-erių Edouardas de Vosas ir 26-erių Oscaras Briou darbuojasi Belgijos sostinės centre. Jie apsivilkę apsauginius kostiumus, mūvi pirštines ir yra apsiginklavę dezinfekciniu skysčiu, matavimo juosta, kempinėmis bei žiupsneliu humoro. Abu jie neteko darbo Belgijai įvedus ribojimus dar praėjusių metų kovą.

„Anksčiau visąlaik linksminomės ir šventėme. Pirmąjį karantiną praleidome gerdami ir švaistydami laiką niekams. Vieną akimirką kažkas mums nutiko ir viskas tarsi nušvito. Tariau sau: „Jau gana. Ką aš darau? Sėdžiu namuose ir turiu tūkstantį norų: ir to norėtųsi, ir ano“. Tačiau iš tiesų neturėjome darbo ir visą dieną nieko neveikdavome. Štai kaip viskas buvo! Ir tada patys ėmėmės veiksmų. Pasakiau: „Eime. Susibursime, įsigysime kaukių, susibursime vienijami savo humoro jausmo ir jaunatviškos energijos ir priminsime žmonėms dėvėti kaukes, kad jie negautų baudų. Dezinfekuosime. Mėginsime kažką daryti“, - pasakojo „COVID-19 vaikinų“ bendraįkūrėjas Edouardas de Vosas.

Užkandžių nusipirkusiems žmonėms vaikinai patarė prisėsti arba pasitraukus nuošaliau pavalgyti stovint, o ne eiti valgant. Jie taip pat primena praeiviams, kad jų kaukės, kurias Briuselyje dėvėti privaloma, turi dengti nosį.

27-erių E. De Vosas ir 26-erių O. Briou nuvalo automobilių stovėjimo aikštelėse stovinčių aparatų ekranus, papurškia dezinfekciniu skysčiu kaukę pasitaisiusio praeivio rankas. Jie taip pat apmoko du naujokus. Dueto veiklą pakomentuoti paprašyta Briuselio policija sakė: „Pateikti patarimą yra šaunu, tačiau geriau, jei jis ateina oficialiais kanalais“.

Belgija yra viena skaudžiausiai COVID-19 pandemijos paliestų šalių: nuo koronaviruso čia mirė daugiau nei 20 tūkst. žmonių, patvirtintų atvejų skaičius artėja prie 700 tūkst.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai