Charkivo raketų „kapinyne“ karo nusikaltimų ekspertai tirs tūkstančius šaudmenų (0)

1209
2022 m. gruodžio 1 d. 12:09
Ukrainos tyrėjai, kad pateiktų karo nusikaltimų įrodymų, surinko tūkstančius raketų, kasetinių bombų ir sviedinių, kuriais Rusija apšaudė rytinį Charkivo miestą, fragmentų.

„Iš viso Charkivo mieste ir Charkivo regione užregistruota daugiau kaip 5 tūkst. nusikalstamų veiksmų pagal Ukrainos baudžiamojo kodekso 438 straipsnį – karo meto pažeidimai. Šioje vietoje surinkome raketų, kuriomis buvo atakuojamas Charkivo miestas, fragmentus“, – teigė Charkivo prokuratūros atstovas spaudai Dmytro Čubenka.

„Rusija šiais ginklais atakavo taikią, civilinę infrastruktūrą, ligonines, daugiaaukščius pastatus, daugiabučius, privačias ir valstybines įmones, kurios neturi nieko bendra su karine infrastruktūra“, – sakė D. Čubenka.

Mėnesių mėnesiais Rusijos pajėgos artilerija bei raketomis bombardavo antrą pagal dydį Ukrainos miestą Charkivą, pražudžiusi ir sužeidusi civilius gyventojus, apgriovusi ligonines, mokyklas ir namus. Šios atakos buvo rengiamos tankiai apgyvendintose vietovėse, beatodairiškai naudojant stipraus poveikio raketas ir plačiai uždraustą kasetinę amuniciją, akivaizdžiai pažeidžiant tarptautinę teisę.

„Štai fragmentai nuo raketos „Iskander“, kuri buvo panaudota atakai prieš bendrabutį Saltivkoje (Charkivo rajonas), kur žuvo 19 žmonių ir 21 buvo sužeistas“, – teigė D. Čubenka.

D. Čubenka pažymėjo, kad surinktus raketų ir sviedinių fragmentus tiria Tarptautinio baudžiamojo teismo ekspertai ir tyrėjai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai