Čekijos muziejuje – apsauginėms veido kaukėms skirta paroda (0)

248
REUTERS
2020 m. gegužės 28 d. 13:08
Čekijos nacionalinis muziejus pristato parodą, skirtą apsauginėms veido kaukėms, naujojo koronaviruso pandemijos metu tapusioms būtinuoju aksesuaru. Parodos kuratoriai teigia, kad vieną dieną COVID-19 taps praeitimi ir istorija.

Čekijos valdžia buvo viena pirmųjų nurodžiusių šalies piliečiams viešose vietose privalomai dėvėti apsaugines veido kaukes.

Šalyje naujuoju koronavirusu iš viso užsikrėtė 8725 žmonės, 304 nuo ligos mirė, tad valdininkai džiaugiasi, kad Čekijai pavyko išvengti itin skaudaus kai kurių Europos šalių likimo, nors nuomonės dėl privalomo kaukių dėvėjimo viešumoje ir išsiskyrė.
Krizės pradžioje pramoniniu būdu pagamintų apsauginių veido kaukių stigo, tad žmonės pradėjo gamintis jas namuose.

Parodos kuratorė Mira Burianova sako, kad apsauginės veido kaukės – „situacijos, kurioje atsidūrė šalis, simbolis“ ir teigia, kad už ekspoziciją atsakingas personalas iš šimtų žmonių jiems atsiųstų kaukių atrinko įdomiausias ir su asmeninėmis istorijomis.
Vienas iš parodos eksponatų – apsauginė veido kaukė su Prahos metro žemėlapiu, kurią pagamino autizmo spektro sutrikimą turintis paauglys.

Kita – apsauginė veido kaukė, kurią viena moteris pasiuvo iš savo vyro per jų vestuves vilkėtų marškinių. Dar vienas įdomus egzempliorius pagamintas vienos pelno nesiekiančios organizacijos ir skirtas atkreipti dėmesį į kiaušidžių vėžio prevencijos svarbą.

Parodoje galima apžiūrėti ir liaudies motyvais puoštų bei šmaikštaus dizaino apsauginių veido kaukių. Viena kaukė – Čekijos vėliavos spalvų.

Nors reikalavimo viešumoje dėvėti apsaugines kaukes Čekijoje ir nebeliko, jos vis dar privalomos viešajame transporte ir viešuose pastatuose, įskaitant ir šį muziejų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai