Buvęs „Vagner“ samdinys atskleidė, kodėl nenorėjo vykti kariauti į Ukrainą

15771
REUTERS
2022 m. gegužės 12 d. 16:45
Buvęs „Vagner“ grupės kovotojas Maratas Gabidulinas paaiškino, kodėl atmetė kvietimą kovoti Ukrainoje. Vyras teigia nujautęs, kad Rusijos sumanymui gresia nesėkmė.

„Galiausiai, kai sužinojau, kad jie iš tikrųjų ruošiasi karui Ukrainoje, žinoma, kad atsisakiau. Sakiau: vyručiai, tik jau be manęs, patys ir važiuokite. Man Ukraina tai mano šalies dalis, kur gimiau ir augau. Ten gyvena mano žmonės. Dabar Ukraina yra nepriklausoma. Ir ji turi teisę tokia būti, jos nepriklausomybę reikia gerbti. Šios šalies veiksmuose neįžvelgiu jokios agresijos Rusijos atžvilgiu“, – sakė buvęs „Vagner“ samdinys Maratas Gabidulinas.

Rusijos kariuomenės nesėkmė bandant užimti Ukrainos sostinę buvo neišvengiama, nes iki tol ne vienerius metus ji nebuvo akis į akį susidūrusi su jokiu galingu priešu, sako M. Gabidulinas.

M. Gabidulinas kartu su „Vagner“ grupe Kremliaus užsakymu kariavo Sirijoje bei ankstesniame kariniame konflikte Ukrainoje, tačiau paskui nusprendė su buvusiu darbdaviu nenorįs turėti nieko bendro, dabar netgi viešai papasakojo, kas dedasi itin slaptos privačios karinės organizacijos viduje.

Iš „Vagner“ grupės jis pasitraukė 2019 metais, bet likus keliems mėnesiams iki vasario 24-ąją prasidėjusio karo pradžios 55 metų vyras sulaukė buvusio verbuotojo skambučio, pastarasis pasiūlė už pinigus kariauti Ukrainoje.

„Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad Rusija pradės karą Ukrainoje. Kaip tai įmanoma? Neįmanoma. Būčiau galėjęs lažintis, kad taip niekada nenutiks“, – sakė Maratas Gabidulinas.

Iš dalies pasiūlymą atmetė dar ir dėl to, kad žinojo, jog Rusijos pajėgos tam nepasirengusios, nors ir gyrėsi savo naujos ginkluotės arsenalu ir sėkme Sirijoje, kur padėjo valdžioje išsilaikyti prezidentui Basharui al Assadui.

Buvusio „Vagner“ samdinio teigimu, rusai Ukrainoje tikėjosi nuskurdusių ir chaotiškai veikiančių kovotojų, o sutiko puikiai pasiruošusius ir apmokytus karius.

Pats M. Gabidulinas dalyvavo kruviniausiuose mūšiuose Sirijos Deir al Zoro provincijoje Gutoje ir netoliese senovinio Palmyros miesto. 2016 metais per mūšį kalnuose netoliese Latakijos buvo sunkiai sužeistas už nugaros sprogus granata.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigia nežinantis, kas tas M. Gabidulinas, ir ar kada nors priklausė privačioms karybos bendrovėms.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai