Britų gynybos ministerija visai kitaip paaiškino įvykius su Rusija Juodojoje jūroje (2)

21614
REUTERS
2021 m. birželio 23 d. 18:05
Rusų pajėgos paleido perspėjamųjų šūvių Britanijos karo laivo "Defender" link. Rusijos Gynybos ministerija paskelbė, kad šūvius paleido dėl to, kad Jungtinės Karalystės eskadrinis minininkas įplaukė į Rusijos teritorinius vandenis šalia Maskvos aneksuoto Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio.

Rusų Gynybos ministerija skelbia, kad laivas buvo įspėtas, tačiau į įspėjimus nereagavo. Londonas rusų pareiškimus neigia – pasak Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos, britų laivas jokių šūvių iš rusų pusės neužfiksavo.

Rusų gynybos ministerija nurodė, kad 11 val. 23 min. vietos laiku „Defender“ apie tris kilometrus įplaukė į Rusijos teritorinius vandenis netoli Fiolento kyšulio, esančio į pietvakarius nuo Sevastopolio uostamiesčio, kur yra Rusijos Juodosios jūros laivyno pagrindinė bazė. Pasak kariškių, Rusijos šturmo lėktuvas Su-24M atliko „perspėjamąjį bombų numetimą“ priešais „Defender“.

Nurodoma, kad buvo numestos keturios dviejų šimtų penkiasdešimties kilogramų skeveldrinės bombos. Jungtinė Karalystė teigia, jog Karališkojo laivyno laivas toliau taikiai plaukia per Ukrainos teritorinius vandenis, laikantis tarptautinių įstatymų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai