Britai pirmieji pasaulyje pradės skiepyti nuo naujojo koronaviruso (1)

61790
REUTERS
2020 m. gruodžio 3 d. 09:04
Bendrovė „BioNTech“ tikisi, kad jau artimiausiomis dienomis Jungtinėje Karalystėje prasidės vakcinacija nuo naujojo koronaviruso – ši šalis pirmoji pasaulyje trečiadienį oficialiai patvirtino „Pfizer“ sukurtą vakciną nuo COVID-19, tokiu būdu aplenkdama Jungtines Valstijas ir likusią Europą.

Tai reiškia, kad Jungtinė Karalystė – pirmoji Vakarų pasaulio valstybė, jau kitos savaitės pradžioje skiepais aprūpinsianti pažeidžiamiausius žmones.
Jungtinės Karalystės vaistų ir sveikatos priežiūros produktų kontrolės agentūra (MHRA) skubos tvarka pritarė „Pfizer-BioNTech“ sukurtai vakcinai. Kūrėjai sako, kad skiepo efektyvumas siekia 95 proc. Vakcina patvirtinta per rekordiškai trumpą laiką – vos po 23 dienų nuo tada, kai „Pfizer“ paskelbė paskutinio klinikinių bandymų etapo duomenis.

Pasaulio galingiausieji pastaraisiais mėnesiais itin skuba surasti saugią vakciną ir pagaliau suvaldyti virusą. Šis Londono sprendimas – gera žinia Boriso Johnsono vyriausybei, kuri sulaukia nemažai kritikos dėl krizės valdymo.

Naujasis koronavirusas savo kelionę po visą pasaulį pradėjo kone lygiai prieš metus Kinijos Uhano mieste, o jau turime vakciną – tai mokslo triumfas, teigia „Pfizer“ vadovas Albertas Bourla ir jo partneriai iš Vokietijos „BioNTech“.

Tokia skuba uždegti žalią šviesą skiepams susilaukė Briuselio kritikos. Neįprastai kritiškame pareiškime Europos Sąjungos vaistų kontrolės žinyba pareiškė, kad būtų žymiai priimtinesnė ilgesnė vakcinos patvirtinimo procedūra, nes ji būtų paremta daugiau duomenų, būtų atlikta daugiau patikrinimų.

Jungtinės Karalystės lyderiai teigia, kad patys norėtų kuo greičiau pasiskiepyti, tačiau pirmumo teisė atiteks tiems, kam skiepų reikia labiausiai– vyresnio amžiaus žmonėms, globos įstaigų gyventojams ir sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai