Brazilijoje gyvenančio japono namuose – įspūdinga katanų kolekcija (2)

4427
REUTERS
2020 m. gegužės 10 d. 18:37
Iš išorės šis kuklus 61 metų Edsono Suemitsu namas apsnūdusiame pietinio Brazilijos Kuritibos miesto viduriniosios klasės rajone menkai kuo skiriasi nuo kitų. Bet tereikia užeiti į kiemą, ir patenki į vešlų sodą, kur pasitinka raudoni japoniški vartai, geriau žinomi kaip torii.

Pats japonas daugiausia laiko praleidžia garaže, kur pluša prie dar vieno kardo, kurių jau pagaminęs šimtus. Jis tikrai ne vienintelis katanų – samurajų senovės Japonijoje naudotų lenktų kardų – meistras, pragyvenantis iš šio amato, tačiau Brazilijoje, garsėjančioje paplūdimiais ir futbolu, konkurentų jis neturi.

Tvirtai sudėtas žilaplaukis japonas sako, kad katanų meistryste susidomėjo tada, kai pamatė, kaip Japonijoje gimęs jo senelis panašiu ginklu naikina ūkyje pasirodančias nuodingas gyvates.

XX amžiaus septintąjį dešimtmetį į Kuritibą persikėlęs E. Suemitsu pradėjo pats gaminti katanas – amato išmoko bandydamas ir klysdamas. Galiausiai jo darbai pelnė pripažinimą. Per 42 metus meistras pagamino per tūkstantį kardų, vieno jų kaina siekia apie 1300 skaičiuojant eurais.

Vyras teigia, kad klientų sulaukia iš viso pasaulio. Kadangi yra vienintelis katanų meistras visoje Brazilijoje, vietos žiniasklaida japoną praminė „paskutiniuoju Brazilijos samurajumi“.

Pačiam E. Suemitsu toks titulas glosto širdį, tačiau kiek ir klaidina, nes nemažai Brazilijoje gyvenančių japonų – tolimi samurajų palikuonys.

Anot japono, norint gaminti katanas, reikia ypatingų savybių, iš kurių bene svarbiausia – tikėjimas. Jis taip pat sako, jog labai svarbus ir japonų kultūros paveldas. E. Suemitsu kardą, pagamintą iš austriško plieno, kala virš atviros ugnies. Vėliau dienų dienas galanda ašmenis į drėgną akmenį.

Dirbdamas septynias dienas per savaitę, per mėnesį vyras pagamina tris tokius kardus. Paklaustas, ar nepavargo, atsako, kad planuose pensijos nėra ir nebus, o, nors ir norėtų įpėdinio, yra susitaikęs su mintimi, kad amatas vieną dieną mirs kartu su juo.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai