Brazilijoje – dar vienos nelaimės nuojauta (0)

1881
REUTERS
2019 m. gegužės 23 d. 12:47
Brazilijos Baraun de Kokaiso žmonės gyvena „Vale SA“ užtvankos, esančios šalia „Gongo Soco“ kasyklos, šešėlyje – ir nuolatinėje baimėje. Vis pasirodo informacijos, jog ji gali griūti. „Gongo Soco“ kasykla – vos už 60 kilometrų nuo tos vietos, kur griuvo Brumadinjo užtvanka ir žuvo daugiau nei 230 žmonių.

Remiantis gegužę paviešintais dokumentais, prognozuojama, kad užtvanka Baraun de Kokaiso mieste gali artimiausiu metu neatlaikyti.

Pranešama, kad savo namus, baimindamiesi tragedijos, jau paliko 458 vietos gyventojai. Paulo de Morais – vienas iš vietinių, kuriam patarta apleisti prieš du dešimtmečius paties pasistatytus namus.

Vyras kartu su žmona persikėlė į kitus namus priemiestyje. Kalbėdamas su „Reuters“, jis pasiskundė, jog ir vėl gali tekti kraustytis ir galiausiai likti be nieko.

Tai, kad savo namus palieka Baraun de Kokaiso gyventojai, puikiai iliustruoja nuogąstavimus dėl Brazilijos kasyklų širdimi vadinamo Mino Žeraiso regiono užtvankų būklės. Ypač po Brumandinjo incidento. Prieš ketverius metus įvyko dar viena tragedija – griuvo „Vale“ ir „BHP Group“ priklausanti užtvanka.

Šią savaitę bendrovės „Vale“ atstovai patvirtino netoliese kasyklos, neveikiančios nuo 2016 metų, pastebėję judėjimą. Kaip ir Brumadinjo atveju, „Gongo Soco“ užtvankos struktūra – viena pigiausių ir nepatvariausių.

Rekomenduojame

Naujausi