Brazilijoje brakonieriai medžioja delfinus, kurių mėsa yra masalas gaudyti šamus (0)

1975
REUTERS
2020 m. vasario 12 d. 11:13
Amazonės delfinai yra protingi ir draugiški žinduoliai, kurie, regis, moka šypsotis ir susijaudinę nurausta visai kaip žmonės.

Auga susirūpinimas, kad šiems gyvūnams vėl iškilo grėsmė Brazilijoje, kur vietos žvejai nelegaliai juos medžioja, kad panaudotų delfinų mėsą kaip masalą gaudydami šamus, vadinamus „piracatinga“.

Praėjusį mėnesį baigėsi draudimas gaudyti „piracatinga“. Aplinkos apsaugos aktyvistai ir mokslininkai, tokie kaip biologė Vera da Silva, kuri 25-erius metus stengiasi apsaugoti Amazonės delfinus, reikalauja draudimą atnaujinti.

Jos komanda Mamiraua tvaraus vystymosi rezervate tinklais gaudo delfinus, kurie yra apžiūrimi, išmatuojami, paženklinami ir paleidžiami į laisvę.

Kaip ir kiti delfinai, šios rūšies atstovai po vandeniu bendrauja per kvėpavimo angą skleisdami švilpimą primenančius garsus. Įdomu tai, kad Amazonės delfinų kūno spalva su amžiumi iš pilkos virsta rožine.

Spalvos pokyčius taip pat sukelia elgesio ypatumai ir saulės spindulių poveikis. Dėl šios ypatybės Brazilijoje jie vadinami „boto vermelho“ – „raudonaisiais delfinais“.

Jie gali pasidaryti šviesiai rožiniai kaip flamingai. Dėl aktyvaus asistavimo ir poravimosi Amazonėje gimė legenda, jog naktimis rožiniai delfinai virsta gražiais vyrais ir vilioja kaimo moteris.

Amazonės tyrimų institutui INPA priklausantis Mamiraua rezervatas užima 11 tūkst. kvadratinių kilometrų plotą. Jį sudaro užlieti atogrąžų miškai ir pelkynai.

Norint pasiekti rezervatą, iš Amazonės valstijos sostinės Manauso reikia tris dienas aukštyn upe plaukti valtimi. Kruopščiai surišus jų pailgus snukius, delfinai atgabenami į Mamiraua rezervate įrengtą plūduriuojantį tyrimų centrą, kur V. de Silva komandos nariai paima kraujo mėginius ir švirkštu ištraukia pieno iš patelių tolesniems tyrimams.

Delfinų nėštumas dažniausiai trunka 13 mėnesių, o jaunikliai dvejus metus maitinami po vandeniu. Dėl ilgo žindymo laikotarpio patelės poruojasi tik kas trejus ar penkerius metus, pasakojo V. da Silva.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai