Bosnis pastatė besisukantį namą: nori, kad žmona galėtų mėgautis skirtingais vaizdais (10)

14317
REUTERS
2021 m. spalio 15 d. 20:31
Siekdamas išpildyti žmonos norą, kad iš namo atsivertų skirtingi vaizdai, bosnis savamokslis išradėjas pastatė besisukantį namą. Dabar jo žmona vieną akimirką gali stebėti saulėtekį, o kitą – praeivius.

„Kai stačiau namą mūsų šeimai, miegamasis buvo šioje pusėje, o vaikų kambarys – kitoje. Mano žmonai tai galiausiai nepatiko, ji pasakė: „Pasukime viską į kitą pusę, kad svetainė būtų greta kelio“. Buvo ir daugiau panašių pastabų. Tada aš pakeičiau išsidėstymą viduje, išgrioviau sienas, bet susidūriau su tomis pačiomis problemomis pirmame aukšte. Pavargau nuo jos skundų ir nuolatinių mūsų namo pertvarkų, todėl pasakiau: „Pastatysiu tau besisukantį namą, kad viskas galėtų suktis taip, kaip tik nori – net ir įėjimas. Tad, jei pamatysi ateinant nepageidaujamų svečių, galėsi nusukti įėjimą į kitą pusę“, - pasakojo namą pastatęs Vojinas Kusičius.

Namas sukasi apie septynių metrų ašį, kurią suprojektavo J. Kusičius. Namui besisukant, kukurūzų ir dirbamos žemės laukų vaizdus norimu greičiu keičia miškų bei upės vaizdas.

Vyriškis aiškina visą sistemą sukūręs pats. Iki tol jis konsultavosi su statybininkais ir dizaineriais, tačiau šie negalėjo niekuo padėti. Projekto įgyvendinimas truko šešerius metus su pertrauka – jos metu V. Kusičius dėl širdies problemų gulėjo ligoninėje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai