Bosnijos serbų lyderis Karadžičius likusią bausmės dalį atliks Didžiojoje Britanijoje (1)

238
REUTERS
2021 m. gegužės 13 d. 11:22
Hagoje genocidą Srebrenicoje kalintis buvęs Bosnijos serbų lyderis Radovanas Karadžičius likusią bausmės dalį atliks viename Jungtinės Karalystės kalėjime, antradienį pranešė Britanijos vyriausybė.

R. Karadžičius atlieka įkalinimo iki gyvos galvos bausmę už Srebrenicos žudynės ir kitus žiaurius nusikaltimus, apeliaciją peržiūrėjusiems teisėjams sugriežtinus anksčiau jam skirtą 40 metų laisvės atėmimo bausmę.

1995 metų liepos 11 dieną Srebrenicos miestelį užėmusios serbų pajėgos per kelias dienas išžudė daugiau kaip 8 tūkst. musulmonų vyrų ir berniukų.

Srebrenicos žudynės, dviejų tarptautinių teismų pripažintas genocidu, įvyko einant į pabaigą 1992–1995 metų kruvinam karui tarp Bosnijos kroatų, musulmonų ir serbų, pareikalavusiam apie 100 tūkst. gyvybių.

R. Karadžičius ir Bosnijos serbų pajėgoms per karą vadovavęs generolas Ratko Mladičius buvo tarp paskutinių įtariamųjų, teisiamų JT tribunole Hagoje už šio pilietinio karo nusikaltimus.

Jungtinė Karalystė 2013 metais bausmės atlikimui priėmė buvusį Liberijos prezidentą ir karo vadą Charlesą Taylorą, už karo nusikaltimus sulaukusį 50 metų laisvės atėmimo bausmės

Ch.Tayloras buvo pripažintas kaltu dėl pagalbos sukilėliams kaimyninėje Siera Leonėje, kurie vykdė teroro kampaniją 1991–2002 metų pilietiniame kare, nusinešusiame apie 120 tūkst. gyvybių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai