Bolsonaro atmetė G-7 šalių siūlymą padėti gesinti gaisrus Amazonijoje (0)

827
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 27 d. 14:51
Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro pirmadienį sukritikavo Didžiojo septyneto (G-7) valstybių siūlymą padėti jo šaliai gesinti gaisrus Amazonijos atogrąžų miškuose, pabrėždamas, kad Brazilija nėra Vakarų kolonija.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pareiškė, kad G-7 šalys per Bjarice vykstantį viršūnių susitikimą nusprendė skirti Amazoniją siaubiančių miškų gesinimui apie 20 mln. JAV dolerių (18 mln. eurų).

„Ačiū (už pasiūlymą), bet galbūt tos lėšos yra labiau aktualios Europos miškams atželdyti“, – naujienų portalui G1 pareiškė J. Bolsonaro personalo vadovas.

Amazonijoje miškų gaisrai yra įprastas reiškinys sausros laikotarpiais, besitęsiančiais nuo liepos iki spalio. Tačiau šiemet padėtis yra aštresnė nei anksčiau.

Miškai dega ne tik Brazilijoje, kurioje yra 60 proc. Amazonijos drėgnųjų atogrąžų miškų, bet ir kaimyninėse valstybėse – Venesueloje, Bolivijoje, Kolumbijoje, Peru, Gajanoje.

Remiantis pirmadienį paviešintais duomenimis, Brazilijai priklausančioje Amazonijos dalyje buvo užfiksuoti šimtai naujų gaisrų, nors kariniai orlaiviai lieja vandenį virš labiausiai paveiktų vietovių.

Klimato kaitos skeptikas J. Bolsonaro dėl atsako į gaisrus Amazonijoje plačiai kritikuojamas tiek savo šalyje, tiek užsienyje. Tūkstančiai brazilų pastarosiomis dienomis išeidavo į gatves pasmerkti gamtos naikinimo.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai