Bičių viešbučiai buvo įrengti siekiant apsaugoti jų porūšius (1)

634
REUTERS
2021 m. gegužės 4 d. 14:21
Kolumbijoje, Barbosoje, esančios Aburos slėnio metropoliteno administracijos darbuotojai pavienėms bitėms surentė mažyčių viešbučių, kad vabzdžiai galėtų pailsėti po sunkios dienos apdulkinant augalus.

Šešiakampės konstrukcijos buvo rūpestingai pagamintos iš medžio, turi akrilinius stogelius, o viduje yra galybė įvairių skersmenų bambuko lazdelių, atstojančių bičių kambarius.

Dieną padėjėjai, tokie kaip H. I. Valencia, kruopščiai valo bambukų lazdeles naudodami įvairius įrankius, pavyzdžiui, teptukus. Bičių viešbučiai buvo įrengti siekiant apsaugoti Aburos slėnio metropolitenui priklausančiose 10 savivaldybių, įskaitant Barbosos ir Medeljino, gyvenančius bičių porūšius.

Kolumbijoje, antroje pasaulio valstybėje pagal biologinę įvairovę, užregistruota 550 bičių porūšių, nurodo šalies Aplinkos ministerija. Tiesa, tikrasis skaičius gali būti kur kas didesnis – 1 445. Kaip ir visame pasaulyje, Kolumbijoje bitės atlieka labai svarbų darbą – apdulkina augalus bei kenčia nuo klimato kaitos ir žmonių veiklos, įskaitant pesticidų ir trąšų naudojimą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai