Besiboksuojantis australų kunigas kovoja už politinius pokyčius (0)

555
REUTERS
2019 m. gegužės 13 d. 12:04
Tėvas Dave‘as Smithas tiek belaikydamas sekmadienines mišias, tiek bokso ringe jaučiasi tarytum namuose.

Vakarais besiboksuodamas Tėvo Dave‘o Smitho bokso akademijoje, įsikūrusioje vakariniame Sidnėjuje priešais anglikonų bažnyčią, kuriai vadovauja beveik 30 metų, D. Smithas mėgina išsivaduoti iš nerimo, užplūdusio prieš gegužės 18-osios federalinius rinkimus.

Jis nepaliauja galvoti apie Australijos elgesį su pabėgėliais ir jų atvykimo centrų sistemą, kuomet atplaukiantys prieglobsčio prašytojai išsiunčiami į nutolusiose Ramiojo vandenyno salose esančias institucijas.

Kaip rodo naujausio gyventojų surašymo duomenys, daugiau nei pusė australų vadina save krikščionimis. Tačiau, skirtingai nei konservatyvusis jų atitikmuo Amerikoje, Australijos krikščionys garsėja staigiu savo nuomonės pasikeitimu atiduodant savo balsą. Pokytis apima platų spektrą klausimų, įskaitant šeimos vertybes, klimato kaitos politiką ir elgesį su pabėgėliais.

Nors tiek valdančioji Liberalų ir Nacionalinės partijos koalicija, tiek pagrindinė opozicinė Darbo partija sutaria dėl pabėgėlių politikos, visgi, pasak D. Smitho, likus mažiau nei dviem savaitėms iki rinkimų, nė viena pusė masiškai neatsigręžia į tikinčiuosius.

D. Smithas teigė ne tik išprakaituojantis savo nerimą, bet ir besirengiantis kitai kovai, padėsiančiai rinkti lėšas socialinėms problemoms spręsti, įskaitant taikdariškas veiklas karo draskomoje Sirijoje ir pagalbos pabėgėliams kampanijas namuose.

Trumpai tariant, kunigas kovoja už tai, kuo tiki jis, bet netiki didžiosios partijos.

Rekomenduojame

Naujausi