Berlyno sienos išskirtų vaikystės draugių susitikimas po 58 metų (5)

5691
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 16 d. 16:54
Vaikystės draugės Rosemarie Badaczewski ir Kriemhild Meyer, atsisveikinusios 1961 metais šalia Berlyne statytos sienos, niekada gyvenime nebūtų susimąsčiusios, kad dar kada nors gyvenime susitiks – nors ir po 58 metų.

Horsto Siegmanno darytoje nuotraukoje įamžinta jautri akimirka: besikalbančios ir už rankų besilaikančios tuomet penkiolikmetės merginos, kurias jau skiria dygstanti Berlyno siena. Šis kadras tapo vienu iš geriausiai žinomų atskirties, sukurtos Berlyno sienos, įvaizdžiu.

Mergaitės mokėsi toje pačioje mokykloje, tačiau viena gyveno rytiniame Berlyne, o kita – vakarinėje miesto dalyje. Prasidėjus sienos statybos darbams, Rosemarie kartu su motina gana greitai suprato norinčios bėgti į Vakarus. Jas palaikė Kriemhild ir jos šeima. Rosemarie labai ryškiai pamena tą metą.

K. Meyer taip pat nepamiršto, kas vyko paauglystės metais.

1989 metais sieną sudarė 45 tūkst. betono blokų, ją saugojo 259 šunys ir 302 apžvalgos bokštai. Per tuos 30 metų, kol ji stovėjo, žuvo 136 nesėkmingai į Vakarus pabėgti bandę žmonės.

Didžioji dalis 160 kilometrų ilgio Vakarų Berlyną Rytų Vokietijos širdyje juosusios sienos 1989 metų vasario 9 dieną buvo sugriauta. Kai dar po metų Vokietija susivienijo, buvo likę vos keli 3,6 metrų aukščio sienos fragmentai.

Rekomenduojame

Naujausi